Eheti ajánlónkban kicsit minden kategóriába belekóstoltunk

Ráfordultunk a nyár utolsó harmadára, ami sokakban negatív érzést vált ki, mások pedig talán alig várják az új időt, mikor még több időt tölthetnek bent, mi másért, mint a gépépítésért.

Komponensek


Cikkünket a rovatot szponzoráló számítástechnikai kereskedések aktuális ajánlataiból állítjuk össze. A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képezzük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Nemrég volt szerencsénk tesztelni az AMD egyik új processzorát, a Ryzen 5 3600XT-t, mellyel annak ellenére is elégedettek voltunk, hogy olyan jelentős előnyt nem jelent a már régebb óta piacon lévő 3600X-hez képest. Az újdonság végre megjelent a magyar piacon is, jelenleg 3 év garanciával 92 000 forintért tudjuk bezsákolni.

AMD Ryzen 5 3600XT
AMD Ryzen 5 3600XT [+]

A hatmagos, 12 logikai szállal rendelkező CPU remek társa lehet a szintén nemrég leleplezett Gigabyte B550 Aorus Elite alaplap, mely a Ryzenekhez hasonlóan 3 év garanciával vásárolható meg, vételára 58 000 Ft. Az ATX méretű lap természetesen AMD AM4 foglalattal rendelkezik, míg DDR4-es memóriaslotból négyet, x16-os PCIe 4.0 interfészből pedig egyet kapott. Ezen felül találunk még rajta két fizikailag x16 sínt, melyek a lapkakészleten lógva PCIe 3.0 x2 és x1 csatlakozást kínálnak, illetve egy standard x1-es foglalatot is. Adattárolók szempontjából is rengeteg lehetőség áll rendelkezésünkre, hiszen a 6 db SATA csatlakozó mellett két M.2-es SSD számára is van hely a NYÁK-on.

Gigabyte B550 Aorus Elite
Gigabyte B550 Aorus Elite [+]

A Ryzen 5 szériát remek ár/teljesítmény aránya miatt a gamerek is előszeretettel választják, ám alacsony áruk ellenére is előfordulhat, hogy grafikus kártyából kezdetben be kell érniük egy szerényebb darabbal. Az NVIDIA kínálatában viszonylag jó belépő modellnek számít a GeForce GTX 1650-es modell, melynek MSI D6 Ventus XS OC verziója három év garanciával 57 800 forintért vásárolható meg.

MSI GeForce GTX 1650 D6 Ventus XS OC
MSI GeForce GTX 1650 D6 Ventus XS OC [+]

A sárkányos kártya több gyártó újdonságához hasonlóan már 4 GB GDDR6 memóriával lett felszerelve, hűtéséről pedig egy kétventilátoros rendszer gondoskodik. Kimenetek tekintetében egy-egy DVI-D, DisplayPort 1.4 és HDMI 2.0b található a kártya hátulján, bemenetet viszont nem találunk rajta, vagyis a tápellátáshoz nem szükséges külön tápkábel, a 75 wattos TDP kiszolgálásához elegendő a PCIe csatlakozóból felvett energia.

SilentiumPC Regnum SPC248 SG1V EVO TG ARGB
SilentiumPC Regnum SPC248 SG1V EVO TG ARGB [+]

Persze egy PC komponensei nem mutatnak jól az asztalra kipakolva, ezért elengedhetetlen a beruházás egy jó gépházba, melynek kiválasztásakor a megjelenés mellett a hűtésre is érdemes figyelni. A 25 600 forintos SilentiumPC Regnum SPC248 SG1V EVO TG ARGB ilyen szempontból nem is egy rossz választás, hiszen nem csak jól néz ki, köszönhetően például az edzett üvegből készült oldallapnak, de a rácsozott előlapnak és a négy darab beépített ventilátornak hála a hűtéssel sem lesz gond. A házba egyébként legfeljebb ATX méretű alaplapok beszerelésére van lehetőség, míg a beépíthető leghosszabb VGA 325 mm lehet, a processzorhűtő magasságának felső határát pedig 161 milliméternél húzták meg. Adattárolóból összesen négyet (2 x 2,5", 2 x 3,5") tudunk belepakolni.

Hirdetés

Ventilátorok, monitorok

Előfordulhat, hogy az előző oldalon említett ház ARGB LED-ekkel ellátott ventilátorai nem mindenki tetszését nyerik majd el, de természetesen akár ezek, akár saját házunk légkavarói bármikor lecserélhetőek. Az itthon viszonylag ismeretlen márka, a Noiseblocker kínálatában rengeteg olcsó, de 5 év garanciával rendelkező modellt találunk, közülük is az egyik legolcsóbbnak a 6330 forintos NB-Multiframe S M12-3 számít. A 12 cm átmérőjű ventilátor nem egy bonyolult szerkezet, nem rendelkezik például PWM vezérléssel, percenként 1800 fordulatra képes lapátjai viszont maximum 27,1 decibeles zajszintet produkálnak, ami még egész nap a legnagyobb teljesítménnyel járatva sem elviselhetetlen.

Noiseblocker NB-Multiframe S M12-3
Noiseblocker NB-Multiframe S M12-3 [+]

Egy fokkal érdekesebb az NB-eLoop B12-PS Black Edition és NB-eLoop X B12-PS ARGB, melyek közös jellemzői közé tartozik a PWM vezérlés, a 21,2 decibeles maximális zajszint, illetve a 400 rpm alap- és az 1500 rpm maximális fordulatszám. Azonban míg előbbi egyszerű fekete színt kapott, addig utóbbi lapátjai már átlátszó műanyagból készülnek, melyeket a keretbe épített ARGB LED-ek világítanak meg. A fekete színű ventilátornak darabja 6600 forintot kóstál, a színes verzióért pedig 9000 forintot kérnek el.

Noiseblocker NB-eLoop X B12-PS ARGB
Noiseblocker NB-eLoop X B12-PS ARGB [+]

Monitorok

Ha a gép megvan, nem árt, ha látjuk is azt, amit csinálunk, vagyis be kell szereznünk egy monitort. Három év garanciával és 44 990 forintos árral száll harcba a vásárlók kegyeiért az ASUS VZ249HEG1R, melynek 23,8 hüvelykes IPS panelje Full HD felbontást és 75 Hz-es képfrissítést kínál, mindezt 1 ezredmásodperces válaszidő mellett. A 250 nit fényerőre képes megjelenítő IPS panelhez méltó módon 178 fokos függőleges és vízszintes betekintési szögekkel rendelkezik, de ha extrém magassággal rendelkezünk, a dönthetőséget biztosító állvány gondoskodik arról, hogy mindig magunkkal szembe tudjuk állítani a panelt. A monitor hátoldalán egy-egy D-Sub és HDMI bemenetet találunk, továbbá itt tudjuk felszerelni az igény esetén utólag beszerzett VESA 75 konzolt is.

ASUS VZ249HEG1R
ASUS VZ249HEG1R [+]

Ugyanez a modell kicsit nagyobb, 27 hüvelykes verzióban (ASUS VZ279HEG1R) is elérhető 61 990 forintért, de ha még magasabb képfrissítési rátára vágyunk ekkora méretben, érdemes egy pillantást vetnünk a most csak 89 990 forintért hazavihető ASUS VG279Q1R monitorra is. Ebben a modellben szintén adott a Full HD felbontás, az 1 ezredmásodperces válaszidő és a 250 nit fényerő, ám a panel már másodpercenként 144 frame megjelenítésére képes, ami közel a duplája az előző két modell 75 Hz-es értékének. További extra még, hogy a DVI-D csatlakozó helyett itt már egy DisplayPort bemenetet találunk, valamint egy helyett kettő HDMI kapott helyet az eszköz hátoldalán.

ASUS VG279Q1R
ASUS VG279Q1R

Sok tekintetben egy kicsit még ennél is többet kapunk, amennyiben hajlandóak vagyunk kifizetni 124 900 forintot, ennyibe kerül ugyanis a 27 hüvelykes, ívelt VA panellel szerelt ASUS VG27WQ1B. A megjelenítő felbontása 2560x1440 pixel, melyhez 165 Hz-es képfrissítési frekvencia társul, ezen tulajdonságokkal – és a megfelelő videokártyával – pedig már igazán jó élmény például az FPS játékokkal való időtöltés. Csatlakozók szempontjából ugyanaz a helyzet, mint az előző monitor esetében, ráadásul itt extraként kapunk két darab, egyenként 2 W teljesítményű hangszórót is.

ASUS VG27WQ1B
ASUS VG27WQ1B [+]

Nem szabad elfelejtenünk továbbá azt sem, hogy még mindig él az ASUS akciója a Foramaxnál, melynek keretein belül a Dying Light első és második részét megkapjuk ajándékba bizonyos ASUS eszközök mellé, ebbe a körbe pedig beletartoznak a fent felsorolt monitorok is.

Perifériák

Manapság nem ritka, hogy egy fejhallgató nem a jól megszokott jack csatlakozót kapja, hanem USB port fityeg kábele végén; ez a megoldás leginkább a gamer headsetek között terjedt el. Ezt láthatjuk a 15 870 forintos Cooler Master CH-321 headset esetében is, melynek rugalmas fejpántja két végén egy-egy, műbőr fülpárnával borított, 50 mm átmérőjű hangszóró található, amit az USB csatlakozóba épített „hangkártya” hajt meg. Játékosoknak szánt termékről lévén szó természetesen beépített, flexibilis mikrofonnal is rendelkezik, valamint nem maradhattak le az RGB fények sem, melyek a gyártó logóit világítják meg a hangszórók külső felén.

Cooler Master CH-321
Cooler Master CH-321 [+]

A 24 190 forintos Cooler Master MH-751 és a 28 270 forintba kerülő MH-752 már egy kategóriával kisebb, 40 milliméteres hangszórókat használ, ám a két modell eltérő módon csatlakoztatható gamer eszközeinkhez: előbbi egy 1,5 méter hosszú, jack csatlakozóban végződő kábelt kapott, utóbbi pedig már 3 méteres vezetékkel rendelkezik, melynek végén USB port figyel. Az USB csatlakozó ebben az esetben is egy hangkártya miatt szükséges, melynek köszönhetően a 7.1-es virtuális térhangzás is elérhető, de a vezetéken helyet kapott egy vezérlőegység is, amivel a hangszórók és a mikrofon hangerejét szabályozhatjuk.

Cooler Master MH-752
Cooler Master MH-752 [+]

Szükség esetén a 3 méteres kábelt akár ketté is választhatjuk, hiszen a headset felé eső fele egy standard jack csatlakozóban végződik, így ha nincs szükségünk a térhangzásra, vagy csak simán mobil eszközökkel, esetleg konzolokkal használnánk a fülest, erre is van lehetőségünk.

Cooler Master MH-670
Cooler Master MH-670 [+]

Akit zavarnak a vezetékek, választhatja a 34 170 forintos Cooler Master MH-670 modellt is, mely nem kábelen, hanem 2,4 GHz-es frekvencián kommunikál, a kapcsolat felépítéséhez pedig mindössze a mellékelt, pendrive-ra emlékeztető USB-s vevőegység csatlakoztatására van szükség. Az 50 milliméteres drivereket alkalmazó headset szintén rendelkezik virtuális térhangzással, illetve vezérlőegységgel, utóbbi természetesen magán a készülékházon kapott helyet. A beépített akkumulátor lemerülése esetén jól jöhet még a mellékelt jack-jack kábel, melynek segítségével kikapcsolt állapotban sem kell lemondanunk például a zenehallgatásról, vagy csapattársainkkal való kommunikációról.

Cooler Master MM711
Cooler Master MM711 [+]

A Cooler Master még ha a fejhallgatók piacán nem is annyira, az egerekén mindenképp erősnek számít, főleg, ha az MM710/MM711 párosról beszélünk, melyek igen előkelő helyet foglalnak el a pehelysúlyú beviteli eszközök kategóriájában – mi is igen elégedettek voltunk vele kapcsolatban. A lyukacsos kialakítású burkolat segítségével elért 53 grammos tömeg még erre érzékeny kollégánk szívét is meghódította, így bizonyára az átlag gamerek is örömüket lelik majd bennük, ráadásul nem csak a tömeg, de az érzékelő és a használt kapcsolók is minőségi darabok. A két verzió közti egyedüli különbséget az MM711 RGB világítása jelenti, alacsonyabb sorszámú testvéréből ez kimaradt, ennek következtében pedig árazásuk is eltérő: az MM710 17 430, míg az MM711 20 230 forintba kerül.

Még több periféria

Általában elégedettek szoktunk lenni a Natec Genesis egerekkel, a 21 500 forint körül beszerezhető Genesis Xenon 800 pedig szintén nem tűnik egy rossz eresztésnek. A 16 000 dpi felbontású PixArt PMW 3389 szenzor széles skálán történő testreszabhatóságot ígér, az 1000 Hz-es mintavételezési ráta, a teflontalpak és a mindössze 58 grammos tömeg pedig szintén jó barátai a gamereknek. Ha ehhez hozzávesszük még a hat darab konfigurálható gombot, az RGB világítást, az Omron kapcsolókat és az USB vezetékes kapcsolatot, egy igen pofás kis csomagot kapunk, nem is rossz áron.

Natec Genesis Xenon 800
Natec Genesis Xenon 800

Áttérve az autóversenyek vezérlőire, 14 500 forintért vihetjük haza a Fury Skipper kormányszettet, mely egy kétpedálos kiegészítő konzolt és magát az asztalra rögzíthető kormánykereket tartalmazza. Ennyi pénzért nyilván nem lehet elvárni, hogy Force Feedback és 1080 fokos kormányszög is a repertoár részét képezze, de a 180 fok, a rezgőmotor és a 12 darab konfigurálható gomb már elég lehet arra, hogy eldöntsük, élvezzük-e annyira a szimulátorosdit, hogy komolyabb összeget is invesztáljunk ebbe a buliba.

Fury Skipper
Fury Skipper [+]

A kreatív tartalomgyártók számára lehet érdekes a One by Wacom digitalizálótábla, mely egyetlen USB kábel csatlakoztatása után ad egy 152 x 95 milliméteres területet, amin rajzolhatunk a mellékelt, 2048 nyomási szintet érzékelő ceruzával. A One by Wacom ugyan nem rendelkezik extra funkciógombokkal, mint a gyártó Intuos szériája, de hobbistáknak vagy kezdő grafikusoknak 26 000 forintos árával így is megfontolandó beruházás lehet.

One by Wacom
One by Wacom [+]

Kicsit ugyan kilóg a sorból a Natec Snail 8,5”, hiszen nem egy számítógépre köthető perifériáról van szó, de érdekességként azért megemlítenénk, hogy bizony ilyen is létezik. Ahogy az már a terméknévből is sejthető, az eszköz 8,5 hüvelykes kijelzővel rendelkezik, melyre a mellékelt stylus segítségével írhatunk, rajzolhatunk, az energiát különösebben nem fogyasztó képernyőn (az energiaellátáshoz mindössze egy gombelem szükséges) pedig addig tarthatjuk ott a tartalmat, ameddig csak szeretnénk.

Natec Snail 8,5”
Natec Snail 8,5”

Az eszköz jól jöhet például bevásárló listák vagy egyéb üzenetek felírására, de 2700 forintos ára miatt még a gyereknek is odaadhatjuk firkálni, valószínűleg egy esetleges baleset miatt sem esik mínuszba a családi kassza.

Notebookok

A legkevesebb műszerészkedést igénylő hardvereket, a notebookokat hagytuk cikkünk végére. A bemutatásra kerülő ötösből a legolcsóbb, de még használható teljesítményű, ráadásul három év garanciával forgalmazott modell a 163 290 forintos Acer Aspire 3. A 15,6 hüvelykes, Full HD felbontású beépített kijelzővel rendelkező notebookban egy Intel Core i5-6300U processzor duruzsol, kiegészítve 4 GB memóriával és egy 256 GB kapacitású SSD-vel, melyek természetesen vásárláskor némi felár ellenében nagyobbakra cserélhetőek.

Acer Aspire 5
Acer Aspire 5 [+]

A szintén három év garanciával, de már 219 590 forintért kapható Acer Aspire 5-ben alapfelszereltségként is 8 GB memóriát találunk a 256-os SSD mellett, ráadásul itt a processzor szerepét egy AMD Ryzen 5 4500U tölti be, a grafikus számításokat pedig AMD Radeon RX 640 végzi. További jó hír, hogy a Full HD kijelző IPS típusú, az operációs rendszer azonban – az Aspire 3-hoz hasonlóan – nem a csomag része.

Acer Aspire 5
Acer Aspire 5 [+]

Ugyanezzel a Ryzen processzorral szerelt a 229 900 forintos Lenovo IdeaPad Flex 5 notebook, melynek legnagyobb érdekessége nem is a 8 GB RAM vagy a 256 GB kapacitású SSD, hanem a 360 fokban körbehajtható, Full HD felbontású, 14 hüvelykes érintőképernyő. A különleges kialakítás nem csak tartalomfogyasztás közben jöhet jól, de a mellékelt aktív stylus segítségével írni vagy rajzolni is tudunk a kijelzőre, így egy notebook áráért gyakorlatilag egy tabletet is kapunk.

Lenovo IdeaPad Flex 5
Lenovo IdeaPad Flex 5 [+]

Ugyanez a gép elérhető Ryzen 5 4500U helyett Intel Core i5-1035G1 processzorral is, ebben a verzióban ráadásul az SSD mérete is duplája, 256 helyett 512 GB-tal gazdálkodhatunk. Az Inteles modell ára 279 900 forint, és nem csak ebbe, de az olcsóbb variáns árába is belefért a Windows 10 Home operációs rendszer.

Acer Predator Helios 300
Acer Predator Helios 300 [+]

Utolsó versenyzőnk 496 790 forintos árához méltóan minden hájjal meg van kenve, kezdve az Intel Core i7-9750H processzorral a 16 GB memórián át az NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti grafikus kártyáig. Az Acer Predator Helios 300 144 Hz-es, Full HD IPS panelje 15,6 hüvelyk képátlójú, ennek hála pedig a gép nem kicsi, így belefért egy 256 GB-os SSD és egy 1 TB kapacitású merevlemez is. Operációs rendszert azonban egyik meghajtón sem találunk, így ezt nekünk kell majd beszereznünk.

SidCorky

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés