Hirdetés

Hat hűtő négy magon

Hirdetés

Cooler Master Z600

Mai tesztünk nagyágyújának a Cooler Master Hyper Z600 ígérkezik, melyet gyártója paszív hűtőként hirdet. Ennek megfelelően ventilátor nem is jár hozzá, csak a hatalmas, több mint egy kilogrammos bordát kapjuk.

Rápillantva azonnal látszanak a kis légáramláshoz tervezett bordák leglényegesebb jegyei. Elsősorban hatalmas, hogy jó sok hőt elnyelő anyagot használhasson. Másodsorban lamellái ritkásak, hogy a minimális légáramlatot is hasznosítani tudják. Az alábbi képen a Noctua (vagy Coolink) nagyfiúja látszik mellette, mely ugyan vállban felveszi a versenyt a Z600-zal, de derékban már nem.

A vaskos fémlemezekre nem kevesebb mint oldalanként hat hőcső vezeti a meleget. Alaposan szétszórták őket, hogy minél egyenletesebben terítsék a hőt.

Tesztpéldányunk alja egészen jól ki volt suvickolva, de a közepén ott éktelenkedett egy méretes folt.

Ismét a hagyományos, sokelemes Cooler Master szerelőkészletet kaptuk. Gyengébb idegzetűeknek a több mint egy kilós hűtőhöz most adtak egy rendes hátsó keresztmerevítőt LGA775-höz is, de a vastag rögzítőcsavarokkal ez nem biztos, hogy minden alaplap hátán elfér.

Nem csak ventilátor nélkül használható a Hyper Z600. A mellékelt négy műanyag elemmel akár két 120 mm-es szélkavarót is felszerelhetünk rá. A passzív és egy ventilátoros mellett mi is kipróbáltuk ezt a felállást.

A sok csavarozástól eltekintve a Hyper Z600 felszerelésével sem volt gondunk. Mivel a hátlap felől kell rögzíteni, ventilátorait már korábban feltehetjük. Ezen a részen könnyen akadályba ütközhetünk, ugyanis a hatalmas borda miatt az első ventilátor a memóriabordák fölé nyúlik. Egy nagyobb RAM borda akár meg is hiúsíthatja a szerelést. Ugyanez vonatkozik a ház hátuljába szerelt ventilátorra. Persze, ha két 12 cm-es dolgozik a processzorhűtőn, akkor nem sok szükség van még egy hátsó szellőztetőre.

Oldalt valószínűleg nem fogunk bordákba ütközni.

Főbb paraméterek:


A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés