Hardvercsokor október közepén

Tápegységek, VGA-k, Bluetooth hangszórók és különleges notebookok kerültek heti összeállításunkba.

Hirdetés

Tenda routerek

Egy átlagos otthoni WLAN hálózatban nem is annyira a nyers sávszélesség, mint a hatótáv szokott gondot okozni, hiszen hiába van 300 Mbps a router mellett, ha a szomszéd szobában ebből már csak 80 Mbps marad, értelmetlenné téve a 120 Mbps-es internetes előfizetést. A Tenda körülbelül 7000 forintba kerülő F9 routere ugyan csak a régebbi, 802.11n-es szabványt ismeri, viszont megoldást kínál a hatótáv problémájára azzal, hogy a megszokottnál jóval komolyabb, 6 dBi-s antennákat kapott, szám szerint négyet. A 256QAM modulációt ismerő kliensekkel maximum 600 Mbps sávszélességre számíthatunk vele, a vezetékes oldalon pedig egy gigabites WAN és három gigabites LAN port áll rendelkezésre.


[+]

A 802.11n-et szinte minden szempontból „lelépő”, 802.11ac-t használó routerek árai még mindig viszonylag magasak, cserébe elég sok extrát is adnak. A 26 150 forintos Tenda AC15 például azon túl, hogy kétsávos (AC1900-as) működésre képes és 4 db Gigabit Ethernet portja van, egy USB 3.0 csatlakozóval is rendelkezik, amelynek segítségével például külső HDD-t is megoszthatunk a helyi hálózaton vagy az interneten. Ehhez okostelefonos alkalmazások, időzítési lehetőségek és más szoftveres extrák tartoznak.

Tenda AC15
[+]

Akinek a 3+1 Ethernet port nem lenne elég, annak ott a 31 960 forintos Tenda AC18, ami a gigabites WAN port mellé már négy gigabites LAN portot is kínál, továbbá itt is rendelkezésre áll az USB 3.0 csatlakozó, és vele a megosztási lehetőségek. Ezt a routert mi is teszteltük, Tetszett díjunkat érdemelte ki.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés