Hirdetés

Olcsó gamer egerek a Genesistől

A lengyel Natec játékosorientált Genesis márkájától teszteltük a Krypton 500 és Xenon 200 belépőszintű modelleket.

Genesis Krypton 500

A kevesebb néha több, szólhatott a parancs, amikor a Natec a Krypton 500 alapját kereste az OEM gyártók polcain: a Xenon 200-hoz képest egy meglehetősen visszafogott, mondhatni klasszikus egeret kapunk, nagyjából azon a vonalon, mint a Fnatic Clutch és az Xtrfy XG-M2. Méretét tekintve ez sem apróság, 130 x 67 x 39 mm-es testről beszélünk, de legalább a súlyával már sikerült becsúszni a 100 gramm alá (98 gramm kábel nélkül). A formaterv enyhén aszimmetrikus, ez, illetve a gombok kiosztása egyértelműen jobbkezes használatra predesztinálja a készüléket, amely méreténél fogva a Xenon 200-hoz hasonlóan inkább tenyérrel irányítható jól.


[+]

Annak ellenére, hogy drágább egérről van szó, az anyagválasztás kevésbé sikerült jól, különösen az alsó, piros elemet sikerült olcsó hatást keltő műanyagból fröccsönteni. Alul három talpat találunk, érezhetően ugyanabból az alapból kivágva, mint amit Xenon 200-nál is bevetettek, ennek megfelelően az érzés és az élettartam is hasonló.


[+]

A Krypton 500 esetében egy vastagabb, valamivel puhább, de az asztalon történő súrlódás elkerüléséhez még mindig elég merev, szövetburkolatú kábelt kapunk, ennek hossza 200 cm. Gombból hat darab áll rendelkezésre: a két fő billentyű mellett kettő került a hüvelykujjunkhoz, egy szokás szerint a görgő maga, egy pedig a görgő mögött helyezkedik el, ami alapértelmezésben a dpi-t állítja hét fokozatban.


[+]

Bár nevében nem szerepel az RGB, azért ez az egér sincs híján a világításnak: az oldalán végigfutó csík, a Genesis logó, a görgő pereme, illetve a gombok körüli rések a dpi-től függő, beállított szín szerint világítanak, a maradék fény pedig a piros talpon keresztül szűrődik ki. A LED-ek egyébként nemcsak fixen képesek világítani, hanem effekteket is beállíthatunk, a kombinációs lehetőségek száma szokás szerint végtelen.


[+]

Ahogy testvérénél, úgy itt is egy segédprogram gondoskodik az említett beállításokról, azzal a különbséggel, hogy itt egy profilba csak egy beállításcsomagot menthetünk, cserébe viszont négy helyett hét dpi fokozat áll rendelkezésre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés