GeForce 8200 chipset: az NVIDIA mindenese

Konklúzió

Az NVIDIA szándéka valószínűleg az, hogy a GeForce 8200-zal egy kis szelet fogjon ki az AMD és az Intel vitorlájából. A tesztek tanúsága szerint ez könnyen sikerülhet neki, hiszen a lapkakészlet végeredményben jól sikerült. Nem lett annyira jó, mint az AMD 780G, mert vannak még vele problémák, de arra azért érdemes, hogy elgondolkozzon rajta az a vásárló, aki fejlesztés előtt áll. A GeForce 8200 az AMD 780 megjelenése miatt nem lehet a legjobb, de a második helyre érdemes, sőt bizonyos tekintetben jobb, mint a konkurensek. A GeForce 8200-ban található IGP, ha nem is a legkiválóbb, de versenyképes az AMD 780G-jével szemben. A GeForce Boost egyelőre nem áll a helyzet magaslatán, de ez idővel, a meghajtóprogram fejlődésével csiszolódhat, meg különben is, ez nem annyira lényeges funkció. A chipset energiatakarékosság tekintetében szintén nem annyira jó, mint az AMD 780G, de nagyon közel áll ahhoz. Néhány watt ide vagy oda, emiatt csak a legkényesebbek fognak az AMD chipset mellett dönteni. A GeForce 8200-zal funkciógazdagság terén sincs gond, sőt az AMD 780G-nél előrébb is mutat: HD filmlejátszós képessége, a PureVideo HD az AMD Avivójával van egy szinten, viszont felkínál egy natív gigabites hálózati vezérlőt (bár ezt a felhasználó nem érzi meg, mert hálózati vezérlő manapság minden alaplapon található), több RAID-módot támogat (valószínűleg ez sem mérvadó szempont egy HTPC esetében), és támogatja a Hybrid Power módot. Ez utóbbi a kisgépeket kisgép funkció betöltésére vásárlókat alapul véve csak egy kis csoportot vonz magához, de szélesebb körben már komolyabb lelkesedésre adhat okot, igaz, a kihasználásához 9-es szériájú GeForce-ot kell venni, ami sokat ront a helyzetén.

Összességében azon a véleményen vagyunk, hogy ha osztályoznunk kellene a riválisokat, akkor abban a feladatkörben, amire szánták őket, az AMD 780G 5-öst kapna, a GeForce 8200 az apró bakik miatt pedig 4/5-öt. A GeForce 8200 szerintünk inkább az Intel processzoros kisgépet összeépítők körében lesz népszerűbb, mert ezen a platformon az Intel chipsetek tudásban nem tudnak vele versenyre kelni.

Az Asus M3N78-EMH HDMI egy tetszetős alaplap, de van vele két probléma. Az egyik, hogy tuningra kevésbé alkalmas, mint a Gigabyte MA78GM-S2H, ami viszont ennél is lényegesebb, hogy drágább annál. Ennélfogva mi inkább az AMD chipsetes Gigabyte mellett tesszük le a voksunkat. Mindkét gyártó 3 év garanciát ad termékeire.


Azóta történt

Előzmények

Hirdetés