FRITZ!Box 7590 router – méltó utód?

A német AVM új eszköze az új funkciók mellett szakít végre az évek óta megszokott formatervvel.

Hirdetés

Szoftver, szolgáltatások

Aki ismeri az AVM felsőkategóriás routereit, az tudja, hogy a szó szoros értelmében vett útvonalválasztói feladatoknál sokkal többet szoktak kínálni. Ez a fent felsorolt hardverelemekből is következik, hiszen a készülék házában egy 4+1 portos gigabites, 802.11ac-kompatibilis router mellett egy nagyon modern, ADSL és VDSL kapcsolatot és az elméletileg akár 300 Mbps letöltési sávszélességet is elérő DSL Profile 35b-t is támogató xDSL modem is helyet kapott, amelyet egy gyakorlatilag teljes körű analóg és DECT telefonközpont (üzenetrögzítő, hívásblokkolás, DND, VIP híváslista, HD hang stb.) egészít ki.


[+]

A DECT egység telefonáláson túl a kommunikációra a DECT ULE megoldást választó Smart Home rendszerek vezérlésére is használható. Sajnos ilyen komponensből egyelőre nincs túl sok, az AVM maga is csak egy termosztátot és két kapcsolható elektromos hálózati adaptert (egyet kültérre, egyet beltérre) kínál. Azért a neten keresgélve összeállítható egy komplett rendszer, de a folyamat nem olyan kényelmes, mintha a Z-Wave-re építenénk.


[+]

Áttérve a router operációs rendszere, a FritzOS 6.83 által biztosított szolgáltatásokra, ezek alapvetően megegyeznek azzal, amit a FRITZ!Box 7560-nál már ismertettünk, így ezeket most nem ismételnénk meg. Extraként talán egyetlen dolgot emelhetünk ki, ami a hardver változásának köszönhető, ez pedig az előlapi LED-ek fényének állíthatósága.


[+]

Ami az alapvető képességeken túlmutató és említést érdemlő hálózati szolgáltatásokat illeti, a FRITZ!Box képes VPN szerverként is funkcionálni, így többek között távolból is biztonságosan csatlakozhatunk az otthoni hálózatra, biztonságosan elérhetjük a netbankunkat és így tovább. Mindezzel egyetlen baj van: a csatlakozáshoz az AVM saját szoftvere szükséges, ez pedig nem kompatibilis a Windows 10-zel, ennél az OS-nél a Shrew Soft VPN Client nevű alkalmazást kell használni. Ez ráadásul nem újkeletű probléma, a javítás azonban még mindig béta változatban létezik csak.

Ez első ránézésre nem vet jó fényt az AVM frissítési szokásaira, de ezen a téren nem kell aggódni: a cég figyelemmel kíséri az interneten felbukkanó fenyegetéseket, és viszonylag gyorsan reagál is rájuk, a Krackhoz például már készült is ilyen.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • AVM

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés