Laza tél, friss hardver

Okos eszközök és hangszórók

Megérkezett a hazai piacra a Logilink okos otthon eszközeinek családja. A rendszer modulárisan épül fel; központi vezérlőegysége, ami 16 különböző érzékelőt és kiegészítő modult képes kezelni, nagyjából 30 000 forintba kerül. A leghasznosabb modulnak a Smart Home Plug konnektoraljzat tűnik, amihez húszezer forint környékén lehet hozzájutni. A fali aljzatba kell dugni, és innen már a központi egységen keresztül iOS-t vagy Androidot futtató mobilról, tabletről irányítható és monitorozható a ki-/bekapcsolás vagy akár a rákötött fogyasztó energiahasználata.

Igazán érdekessé a többi elem kombinálásával válik a rendszer. Van például ajtó vagy ablak nyitását érzékelő egység 13 500 forintért, aminek üzenetére felkapcsolhat egy lámpa, de akár a kilencezer forintos üvegbetörés-szenzort is bevethetjük. Szintén jó szolgálatot tehet a harmincezer forintos füstérzékelő, és 19 000 forintos áron van időjárás-állomás is, ami a hőmérsékletet, a légnyomást és a páratartalmat monitorozza. Egyelőre a hálózatba illő mozgásérzékelő és az okos villanykörte nem kapható nálunk, de hamarosan talán azokat is forgalmazni kezdik.

Nem csak hangszórópárokat és tévé alá rakható hangprojektort kínál a német központú Thonet & Vander márka, hanem egészen korrekt 2.1-es, multimédiás rendszereket is. Ezeknek nem a falbontó hangerő a fő profilja, de egy számítógép vagy tévé mellé jó kiegészítők lehetnek. A Grub BT kissé retró megjelenésű, a mélynyomó elején a nagy reflexnyílás és az ugyanekkora, sárga gyűrűs hangerőszabályzó alkot érdekes párost. Szerencsére nem csak az erősítő és a 20 wattal meghajtott, 5,25 hüvelykes hangszórót rejtő basszusláda, hanem a fejenként 14 wattos szatellitek is nagysűrűségű farostlemezből készültek. Ráadásul kétutas, 0,5 hüvelykes magas és 2,5 hüvelykes középsugárzó dolgozik bennük. Távirányító ugyan nem tartozik a 24 000 forintos készlethez, viszont Bluetooth segítéségével vezeték nélkül is csatlakozhatunk hozzá.

Komolyabb darab a Thonet & Vander Rätsel készlete, ami már nem három (két szatellit és a mélynyomó), hanem négy darabból áll. A negyedik a hangerőszabályzókkal felszerelt modul, és mivel ezen van a 3,5 mm-es fülhallgató-kimenet és egy hangbemenet is, azt sejtjük, hogy az erősítő is ebben a dobozban rejtőzik, ami biztosan jót tenne a 6,5 hüvelykes, 30 wattos mélynyomónak is. A karcsú, fejenként 18 wattos szatellitek itt is kétutasak, a 0,5 hüvelykes csipogó mellett – pontosabban alatt – 3 hüvelykes középhangszóró van. A Thonet & Vander Rätsel 2.1-es rendszer vételára 38 000 forint, és még egy vezeték nélküli távirányítót is kapunk hozzá. Kilencezer forinttal drágábban Bluetooth-támogatással és picit nagyobb teljesítménnyel kínálják a Rätsel BT-t.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Új vasak január végén

    Processzorakciót, Wi-Fi-s és okos eszközöket, monitorokat, notebookokat és más érdekességeket mutatunk a hazai boltok terítékéről.

  • A hardverpiac nem alszik téli álmot

    Hűtéseket, házakat, tápot, adattárolókat, monitorokat és érdekes notebookokat gyűjtöttünk össze.

  • Hardverek a zimankóban

    Új hűtős márkát, monitorokat, okos kütyüket, érdekes notebookokat és sok mást válogattunk össze az aktuális piaci kínálatból.

  • Évkezdés a hardverpiacon

    Újdonságok és akciók mellett a Skylake platform árelemzésével indítjuk idei első piaci összefoglalónkat.

Hirdetés