Fejcserés támadás: gyártói szabadság 3D-ben nyomtatva

Hirdetés

Értékelés

Az Ultimaker zászlóshajója az ígéreteknek megfelelően lényegesen halkabb lett, mint az elődök, normál üzem során a gépzaj nem haladja meg az 50 decibelt. Ezalól kivétel a tálcamozgatás, ami viszont 65-70-es hangerősség mellett közlekedik a Z tengelyen. Mivel az Ultimaker 2+ felülről és szemből is nyitott, a zajokat a jövőben még tovább lehet majd szigetelni ezek lezárásával, ezzel egyébként tovább lehetne javítani a nyomtatási minőséget is, főleg a környezeti változásokra érzékeny ABS használata esetén.


Volt, ami nem sikerült...[+]

Összességében egy jól összerakott, könnyen használható géppel találkoztunk az Ultimaker 2+ személyében, ami a cserélhető fejek, az újratervezett hűtés és száltovábbítás, illetve a relatív halk működésnek köszönhetően sokat fejlődött azokon a területeken ahol kellett, de azért még mindig vannak olyan problémás területek és fejlesztési irányok, amikkel a következő generációt is el lehet majd adni. Aki most szánja el magát a vásárlásra, az sem fog azonban csalódni: az Ultimaker elérhetővé tette a fejlesztések többségét a korábbi modellhez is, így azok is fejleszthetők tovább, az aktuális csúcsgép irányába.




... és volt, ami igen[+]

Bruttó 750 ezer forint körüli árát elsősorban azoknak érdemes kifizetni, akik biztosak a dolgukban, nem riadnak vissza néhány félresikerült nyomtatástól, és szükségük van egy nagyon precíz, megbízható és külsőre is megnyerő gépre. Akik hajlandóak kompromisszumokat kötni, azok jóval olcsóbban is kapnak 3D nyomtatót, a bizonytalanok pedig kezdhetik bérnyomtatással, a dolog úgy is akkor válik izgalmassá, mikor már nem csak a netről letöltött fájlokat adjuk oda a gépnek, hanem módosítunk, vagy saját magunk tervezzük meg a tárgyakat.

Az Ultimaker 2+ 3D nyomtatót a FreeDee Printing Solutions bocsátotta rendelkezésünkre.

Hirdetés