Corsair Neutron GTX SSD: atomgyors vagy sem?

Hirdetés

IOMeter, AS SSD

A szekvenciális olvasás – és írás – kap szerepet a nagyobb fájlok másolásánál, illetve az ilyen méretű állományokkal dolgozó alkalmazásoknál; ha csak rendszerlemezt keresünk, akkor ez egy sokadrangú szempont lehet számunkra. Itt a Neutron GTX nem remekelt, amivel épp csak az utolsó előtt hely jutott neki.

Írásnál már javult a helyzet. Itt a tömörítést (azaz SandForce vezérlőt) nem alkalmazó három SSD között a leggyorsabbnak bizonyult a Corsair SSD-je.

A véletlenszerű műveletekre vonatkozó értékek az SSD-gyártók egyik vesszőparipája, imádnak az IOPS értékekkel dobálózni, bár ez egy átlagfelhasználót különösebben nem érint. Itt szépet produkált a GTX. Négy lekérés esetében a leggyorsabb volt, míg 64-nél a második helyet kaparintotta meg.

A fentiekből következik, hogy a véletlenszerű írás egy átlagos PC-s felhasználó számára szintén nem túlságosan lényeges szempont. Ebben az esetben gyengébb eredményeket kaptunk, de a fentiek tudatában ettől még nem estünk különösebben kétségbe.

A kevés általunk használt benchmark egyike az AS SSD. Ennek is csak a beépített másolási tesztjét alkalmaztuk, mert ezt akár otthon az olvasó is le tudja mérni magának. Amit erről érdemes tudni: ez a meghajtón belül másol; az ISO-teszt nagy ISO-fájlokkal operál, a Program-teszt sok kis fájllal, a Game-teszt pedig vegyesen. Itt szintén csak a mezőny hátsó részéhez volt elég a Neutron GTX teljesítménye, de látható, hogy a 9 meghajtó között alapvetően nincsenek túl nagy különbségek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés