Teszteltük a Corsair új 8 kHz-es egerét, az M65 RGB Ultrát

A termetes periféria tömege 100 gramm alatt marad, és giroszkópjának hála négyféle gesztussal fűszerezhetjük meg hétköznapjainkat.

Hirdetés

Mindennapos használat, konklúzió

Az az igazság, hogy viszonylag kellemesen csalódtunk a tengerentúli cég új egerében, mert a nem épp csekély tömeg, a finoman szólva megosztó külső, a nehéznek ígérkező fémváz és a felesleges súlyozhatóság első ránézésre nem sok jót ígért.

Fogási stílusok
Fogási stílusok (forrás: reddit) [+]

A kényelem nagyon szubjektív témakör, ezért ezzel kapcsolatban mindössze valamennyi viszonyítási alapot szeretnénk csak szolgáltatni; a cikkíró keze csuklótól a középső ujjának hegyéig 20,2 cm hosszú, és hüvelykujjal együtt 10,5 cm széles. A mozgatást javarészt csuklóból végzi egy kevéske alkari támogatással megfejelve, és pincer claw grip fogása a finom korrekciók során átcsúszik ujjbegyes használatba, míg kedvenc egérformáinak a Zowie EC2-t, a Logitech MX300/Logitech G305/Ninox Aurora triót, a Cooler Master MM710-est és az Endgame Gear XM1-et tartja, de eléggé kedveli a Razer Salmosa vagy a G-Wolves Hati HT-M/Logitech G PRO Wireless formavilágát is.


(forrás: Reddit) [+]

Ezekkel a paraméterekkel úgy-ahogy komfortosnak véltük az M65 RGB Ultrát, bár vonalvezetése miatt a megszokott 1-2-2 kéztartásunkat az 1-3-1 irányába tolta el, azaz a középső ujjunk a görgőre került a jobb klikk széle helyett, és az egér jobbján csak a kisujjunk pihent meg. A dolgunkat valóban megkönnyítette a hüvelykujj-támaszon található textúrázás, ám a jobb oldali térrészen ez nem sokat számított, és nehézkesnek, nem túl stabilnak éreztük a folytonos emelgetést és repozicionálást, amire a tömeg is rátett egy lapáttal.


[+]

Ettől eltekintve jól szerepelt a hétköznapok során, precizitás és reszponzivitás kísérte a képernyő előtt eltöltött órákat (Allsop Raindrop XL, PureTrak Talent, Artisan Ninja FX SHIDENKAI XSOFT L Strawberry Milk és Razer Pro Glide padokkal nyúztuk), és a méretes Sniper gomb egyszer-egyszer jól jött, mikor képszerkesztés során kijelölésekre került sor. A főgombok voltak a kedvenceink, ugyanis fölöttébb halkak, s ugyan nem olyan taktilisek, mint a Kailh GM 8.0 switch-ekkel tevékenykedő apparátusok, de kellemes visszajelzést adnak, kevés erőkifejtés kell az aktuációjukhoz, és igen-igen könnyű velük a drag clickelés, azaz az ujjunk erőteljes húzásával kivitelezett, különösen fürge kattintgatás. Ebben minden bizonnyal közrejátszott az első oldalon körbejárt Quick buttons technológia; örömmel fogadnánk, ha más gyártók is hasonló implementációkkal gazdagítanák repertoárjukat.

Az összeszerelési minőség szinte tökéletes, semmiféle nyöszörgés, természetellenes hanghatás nem sajtolható ki a kurzorkergetőből, de ez a Corsair kütyüitől nem szokatlan. A görgő sem hangos, fokozatai jól elkülönülnek egymástól, a középső katt közepes erőhatást igényel. A feszes, holtjátéktól szinte teljesen mentes főgombok és a tenyértámasz műanyagja fényes, illetve igen sima felületű, így meglátszik rajta az ujjak nyoma, viszont egy mikroszálas törlőkendővel másodpercek alatt letisztítható.


[+]

A giroszkóp jópofa extra, mind Windows alatt, mind játékokban működött, így gyakorlatilag plusz négy gomb van a tarsolyunkban, és mosollyal az arcunkon nyugtáztuk, hogy mintha a driver is stabilabb lenne egy fokkal, mint legutóbb – és amennyiben nem kívánunk élni az 1000 Hz feletti polling rate-ekkel vagy a szerteágazó programozhatósággal, nincs is rá feltétlenül szükségünk.

A világítás homogén fényt vet és igényes, de ez nem ért minket meglepetésként. A lekerekített peremű PTFE papucsok közepes alát kapnak, mert bár a Logitech-énél érezhetően jobbak, a G-Wolves Hati HT-S, az Endgame Gear XM1r vagy a Corepad/Hyperglide talpak szintjét nem érik el, és eléggé vékonykák. Sajnos plusz készlet helyett becsavarozható súlyokat kapunk a dobozban, melyeknek bármi egyéb használati módot el tudunk képzelni, csak azt nem, hogy berakjuk őket a szerkezet hasán figyelő bemélyedésekbe. A kábel elég merev, közelebb áll a néhány évvel ezelőtt népszerű harisnyás ("braided") madzagokhoz, mint a paracordhoz, de az elvetemült régiókba kúszó USB ráta miatt kellett a vastagabb szigetelés.


[+]

Összességében egy jól összerakott, sokrétű és újszerű szolgáltatást nyújtó egeret ismertünk meg a Corsair M65 RGB Ultra személyében, ami hardveresen magas nívóhoz tartja magát, és mintha szoftveresen is javuló trendet mutatna. A honi ára várhatóan 30 000 forint környékén fog alakulni, ami egyáltalán nem kevés, de a termékbe suvasztott technológia fényében viszonylag indokolt.

Ha szimpatizálunk a nehezebb megoldásokkal, és úgy gondoljuk, hogy a tömeghez képest rövid, alacsony de széles forma megfelelhet a preferenciáinknak, akár el is játszadozhatunk a beszerzésének gondolatával, mert túl sok opció nincs ebben a halmazban. Amennyiben korábban már nagy megelégedéssel használtunk M60/M65 termékcsaládba tartozó rágcsálókat, akkor nem kérdés, hogy mire kell legközelebb váltanunk.

Synthwave

A Corsair M65 RGB Ultra egeret a gyártó bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés