Hirdetés

Corsair iCUE Elite LCD vízhűtés: mindent bele

A kompakt vizes rendszerek csúcskategóriájának tagjaként még egy kerek LCD kijelzőt is kínál a Corsair méregdrága AiO-ja.

Tesztkonfiguráció, iCUE

Tesztünket a megszokott metodika szerint, tuningolt Intel Core i7-5960X processzorunkkal végeztük az alábbi konfigurációban:

Tesztkörnyezet
Videokártya ASUS Strix Radeon RX 570
Processzor Intel Core i7-5960X (3 GHz) – túlhajtva 4 GHz-en
EIST bekapcsolva; C1E / C-state kikapcsolva; Turbo Boost kikapcsolva, 1,25 volton
Alaplap ASRock Fatal1ty X99M Killer – Intel X99 chipset
Memória 4 x 8 GB HyperX Fury DDR4-2666 HX426C15FBK4/32 memória
Háttértár Toshiba TR200 240 GB (SATA 6 Gbps)
Tápegység Seasonic Platinum Fanless 520 – 520 watt
Monitor Acer XB280HK G-Sync 4K (28")
Operációs rendszer Windows 10 Pro 64 bit

A teszt kapcsán mindenképpen megjegyeznénk, hogy a legtöbb versenytárssal ellentétben a Corsair iCue H150i Elite LCD-t egyáltalán nem tudja az alaplapi vezérlés irányítani, így az általában használt „silent” és maximális teljesítményű profilokat az iCUE szoftverből aktiváltuk, melynek bemutatása nélkül nem lehetne teljes tesztünk sem.

Hirdetés

iCUE

Maga a program ismerős lehet már régebbről, hiszen a Corsairtől egereket, billentyűzeteket, headseteket is teszteltünk már, és ezek beállításait általában mindig az iCUE keretrendszerben található modulokkal kell elvégezni. A szoftver tehát ugyanaz, foglalkozzunk a specialitásokkal!

Ilyet is ritkán látni: bootol a vízhűtés!

Ami a világítási részt illeti, itt nincsenek nagy meglepetések: a három ventilátor, illetve a hűtőblokk kijelzőjét körbevevő gyűrű fényei egyaránt teljeskörűen testre szabhatók. Kapunk tizenöt előre definiált effektet, melyeket tovább tudunk finomítani ízlésünk szerint. Ezek jobbára csak akkor működnek, ha az iCUE is fut – amíg ez nem töltődik be, addig be kell érnünk a Hardware Lightning üzemmódban meghatározott látvánnyal.

[+]

A fő attrakció azonban nem az ARGB, hanem a 480x480 pixeles, 2,1”-es átmérőjű LCD panel, mely 30 Hz-es frissítést és 600 cd/m² maximális fényerőt kínál. És hogy mit tud kijelezni? Hát szinte mindent: egyrészt kitehetjük rá az iCUE számára elérhető szenzorok adatait, ezeket pedig körbevehetjük mindenféle effektekkel, aminek színei harmonizálhatnak a kijelzőt körbevevő ARGB-s gyűrű színeivel is. Amennyiben ez a kínálat nem lenne elég, akkor statikus képeket és animGIF-eket is átküldhetünk rá, egészen 30 MB-os mérethatárig.


[+]

Mindezek után pedig, ha sikerült kellőképpen testre szabni a H150i Elite LCD kinézetét, foglalkozhatunk annak működésével is, azaz beállíthatjuk a ventilátorok és a pumpa vezérlését. Hasonlóan a fényekhez, itt is mind a négy elemet külön is szabályozhatjuk, és a ventilátorok esetében az előre gyártottak mellett saját profilokat is létrehozhatunk, melyekben a fordulatszámot különböző adatok szerint szabályozhatjuk. Mi a mérésekhez a ventilátorokat először a Quiet, a pumpát pedig a Variable profilra állítottuk, a második menetnél pedig végig maximumon forgó légkavarókat és a pumpánál a csúcssebességet garantáló Performance profilt használtunk.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés