Coffee Lake processzorteszt: LGA1151 újratöltve

Megnéztük, hogy az Intel nyolcadik generációja mennyiben előrelépés az előzőhöz képest.

Hirdetés

Összegzés

Összegző diagramjaink esetében az Intel i5-8600K-hoz képest határoztuk meg a számítási teljesítményeket. A színezések a beazonosíthatóságot hivatottak könnyíteni: a sötétebb kék az Intel processzorokat jeleníti meg, a sötétebb piros pedig az AMD-t, melyeket alapórajelen futtattunk, és ugyanezen színek világosabb variánsai a tuningolt beállítást mutatják.

Felhasználói programcsokrunkat a SpecWPC 2.1 minden magot/szálat megdolgoztató méréseiből, illetve a VeraCrypt-Cinebench-HWBot benchmarkokból állítottuk össze. Az ezekben elért eredményeket felhasználva született meg ez a diagram, melyet elemezve láthatjuk, hogy az i7-7700K teljesítményét alapórajelen 2%-kal előzi meg az i5-8600K. Ami tesztalanyaink tuningolt teljesítményét illeti, 5,0 GHz-en futtatva körülbelül 18% előnyre tettek szert. Az AMD Ryzen 7 1800X ezekben a tesztekben összességében 5%-kal szerepelt jobban, mint a túlhajtott Coffee Lake i5-8600K.

Játékokban a referenciának választott, alapórajelű i5-8600K megközelítőleg 6,5%-kal előzte meg a Ryzen csúcsprocesszorát, míg az i7-7700K-t 5,3%-kal. Főszereplőink között alapórajelen 1% differencia adódott, míg a tuning megközelítőleg 3% előnyt jelentett mindkét Coffee Lake-nél.

A számítási teljesítmény és a fogyasztás arányát nézve – melyet a Prime95 mérés eredményei alapján számoltunk ki – a győzelmet az AMD Ryzen 7 1800X vívta ki, igaz, előnye alig valamivel több mint 1% az i5-8600K-hoz képest. Az órajelemelés hatására megközelítőleg 15%-kal romlik a teljesítmény/fogyasztás mutató, de mivel 5,0 GHz-en körülbelül 18% számítási teljesítménytöbbletet érhetünk el (lásd fentebb), így a megnövekedett igényekhez felvett energia közel hasonló módon fordítódik gyorsabb műveletvégrehajtásra épp úgy, mint a processzorhűtőnk által lekezelendő hőre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Intel

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés