Hirdetés

Casetek CK-1018 - ötletek tárháza

Bevezető

Ismét házalunk! Ebben a bemutatóban egy kisebb, sokak számára (számunkra is) még ismeretlen cég, a tajvani Casetek CK-1018-1A fekete színű szuper ATX tornyával kerülhettünk közelebbi kapcsolatba. Látni fogjuk, hogy az ismeretlenség közel sem azonos a középszerűséggel, a Casetek háza ugyanis remekül teljesített.

Doboz és csomagolás

A dobozon minden szükséges információt megtalálunk a termékről, ám mondanunk sem kell, mi inkább odabent folytattuk a vizsgálódást. A csomagot kinyitva láthatjuk, hogy a cég nem spórolt, jól tele tömködték hungarocellel a dobozt, hogy még véletlenül se essék a házon egy karcolás se. Így persze elég nehézkes kivenni a vasat, de valamit valamiért -- a (ki)borítós technika meg amúgy is kiválóan alkalmazható.

A házhoz kapunk még szerelési útmutatót és a szükséges csavarokat.

Hirdetés

 

Klikk!
A doboz
Klikk!
14 kg..
Klikk!
A csomagolás
Klikk!
A csomagolás

Külső tulajdonságok

A kicsomagolás nehézségei után megpillantottuk a Casetek fekete tornyát, ami igen termetes darabra sikeredett. A ház pofára nekünk "bejött", talán a picit robosztusabb Chieftec tornyokhoz lehetne hasonlítani... itt értékítéletet ugyanakkor nem szeretnénk mondani, mindenki döntse el maga, hogy mennyire tetszik neki a design.

A Chieftec házhoz hasonlóan itt is megtalálható a kulccsal zárható előlapi ajtó, csak itt legfelül még egy beépíthető CD/DVD-ROM keret is van, ami nagyon hasznos, két okból is: egyrészt nem kell állandóan nyitogatni a ház ajtaját, ha egy lemezt akarunk berakni, másrészt, esztétikai szempontból is előnyös, ha fehér színű meghajtónk van. A négy nagy hely (5,25") már defaultnak mondható és hozzá a két kis hely (3,5") is a megszokott sémát követi. A Power és a Reset gomb az ajtó mögött található, ezeket csak nyitott állapotban érhetjük el, a HDD és Power LED viszont csukott állapotban is megcsodálható.

 


Ház

Előlap

Átlátszó oldallap

Kissé elforgatva a tornyot megcsillan a plexi oldallap, ami a CK-1018-1A-hoz alapkiszerelésben hozzá tartozik. Az oldallapon szellőzőnyílások találhatók, melyek biztosítják a megfelelő légáramlást a házban, ráadásul a lap a le- és felszerelését is játszi könnyedséggel megoldhatjuk a kis kallantyúnak köszönhetően. Az oldallap zárható, de erről majd picit később szólunk bővebben.


Plexi oldallap

Észrevehető, hogy a ház teteje egy picit domborodik -- nem véletlenül, számos hasznos funkció lapul a púp alatt. Előszőr is, maga a púp egy szellőzőnyílással lett felvértezve, ami arra utal, hogy itt ventilátornak illene kifújnia a meleg levegőt. Alaposabb szemrevételezés után láthatjuk, hogy egy kisebb (gomb)nyomással kinyithatunk egy pici ajtót, amely alatt USB/Firewire portok, egy audio kimenet és egy mikrofon bemenet is fellelhető. Itt tehát nem az előlapra, hanem a ház tetejére helyezték ezeket a csatlakozókat, ami akkor lehet praktikus, ha a házat a földön tároljuk.

 


Púp...

és ami benne van...

Megdöntve a házat előkerülnek a talpak, amiket kihajtva még stabilabbá tehetjük gépünket, megóvva így azt a durva külső ráhatásoktól (C).


Talpak

Nézzük meg a házikó hátulját! Kapunk egy színes, ATX szabványnak megfelelő kiosztású panelt, ami ha szerencsénk van, pont passzol az alaplapunkhoz. Felette két ventilátor szellőzőrácsa látható, amely biztosítja a megfelelő légáramlást a processzorunk környékén. A Casetek házakhoz sem jár tápegység, így annak beszerzéséről nekünk kell gondoskodnunk. Bármilyen típusú tápot (Sima 300W, 400W vagy redundáns) könnyedén beszerelhetünk. Mi egy Enermax 300W tápegységet használtunk, nem volt gond.


Hátsó panel

Belső tulajdonságok, szerelhetőség

Most jöjjön a Casetek CK-1018-1A legerősebb tulajdonsága, a szerelhetőség! A ház méretéből adódóan ugyanis igen nagy belső térrel rendelkezik, ami nem csak a szellőzésnél előnyös...


Nagy helyen sok "nagy" alkatrész is elfér

Kezdjük a kártyák beillesztésével! Semmiféle segédeszközt nem igényel a művelet, sőt, még csavarokat sem. Kihajtjuk a kis műanyag pántot és felhúzzuk, majd a kívánt kártyát behelyezzük a megfelelő slotba, a pántot le- és elfordítjuk, így a kártya fixen a helyére kerül. Wow! Egyetlen hiba csúszott az amúgy elegáns gondolatba, mégpedig az, hogy ha magasabb a kártya, mint a pánt, akkor azt nem tudjuk leszorítani, mert ütközni fog a kettő. A megoldás, ha kivesszük a műanyag leszorítót és úgymond "old school-osan" elvarrjuk a dolgot, tehát előveszünk egy csavarhúzót és egy csavart, majd intenzív csavarómozgásba kezdünk. A mi esetünkben ez a probléma a videokártyánál (ABIT Siluro Geforce4 Ti4200) jelentkezett, de körülbelül ez az átlag magasság más videokártyák esetén is...


Alacsonyak előnyben!

Nagyon könnyű dolgunk volt a meghajtók beépítésénél, hisz itt sem igényelt semmilyen segédeszközt a művelet, csak a beépítő síneket kellett felpattintanunk a meghajtókra, majd betolnunk az egészet a helyére. Ezzel a praktikus megoldással már a PROHARDVER!-t is megjárt Chieftec Dragon sorozatnál is megismerkedhettünk.

 


Drive beépítő sínek

CD-ROM-ra

Winchester-re

A Casetek házba még egy apró ötletet is becsempésztek, winchestereink cserélgetését könnyítendő. Még mobile racket sem feltétlen érdemes beszereznünk, ugyanis - amint az a képen is jól látható, - a belső "rejtett" 3,5 colos helyekre szemből már betolhatjuk merevlemezeinket. A kapacitást se hanyagolták el a tervezők, fér oda HDD bőven, szám szerint hat darab...

 


CD beillesztése

Winyó beillesztése

Kábelezés, hűtés

Már csak a kábelezés maradt. Mindenki utálja a kábeldzsungelt a gépében, de itt ezt szerencsére ügyesen megoldották, mindössze a műanyag összefogókat kellett segítségül hívnunk. Így könnyedén elrendezhetjük a szanaszét kanyaringó kötegeket. Az USB/Firewire/Audio kábelek nívósan vannak összefogva, így azok csatlakoztatása sem okozhat gondot. Hasonló a helyzet a LED-ek, a Power és Reset gombok zsinegeinél is.

 


hátsó panel

kábelköteg

Még egy érdekesség maradt, mégpedig egy kapcsoló, ami akkor kerül zárt állapotba, ha a ház oldallapja fent van. Egy ilyen opciót a Gigabyte 7VAXP-A Ultra alaplapnál is felfedeztünk, így nem túl meglepő módon a kettő összehangolásával érhetünk el némi plusz biztonságot.

Ventilátorok, hűtés

Jöjjön a második domináns tulajdonsága a toronynak, ami nem más, mint a hűtés és a szellőzés! A Casetek CK-1018-1A-ba szám szerint hét opcionális ventilátor hely van, így szépen meg lehet oldani alkatrészeink levegőztetését. Sajnos alapkiszerelésben egyetlen ventilátor sem jár a házhoz, ez tehát további anyagi költségekbe kerget majd minket. A ventilátorokat könnyedén beilleszhetjük a helyükre: csak bepattintjuk és már is pöröghetünk (pöröghetnek) is. Ezt a jó tulajdonságát is a Chieftec házaktól örökölte a Casetek versenyzője...

Két ventilátort rakhatunk a hátlapra, melyek kiszívják a meleg levegőt aktívan gondolkodó processzorunk mellől. Újabb két légkeverőt helyezhetünk a kártyák felé, az oldallapra.

 


2db venti hely oldalt

2db venti hely hátul

A ház tetejébe újabb ventilátort biggyeszthetünk, amely kikergeti a felfelé szálló meleg levegőt a gépből.

Konklúzió

Keményen gürcölő winchestereinkről sem feledkeztek el a Casetek szakemberei, az előlapnál újabb két ventilátort foghatunk munkára, melyek friss levegőt szívnak a házba (és fújnak a winyóinkra). Egy szavunk nem lehet, hisz még a porosodás elleni védelem is biztosítva van: a két elülső ventilátor elé porszűrőt raktak, amit egy pattintással levehetünk és szükség szerint tisztíthatunk.

Az előlap kapcsán tennénk még pár megjegyzést, ugyanis picit cseles a dolog: ha úgy vesszük, dupla ajtaja van a háznak. Az egyiket kinyitva hozzáférhetünk a meghajtókhoz és a gombokhoz, a másikat kinyitva tudjuk beilleszteni a drive-okat, itt fedezhetjük fel a porszűrőt és itt találhatunk egy plusz zárat az oldallaphoz. A házat tehát duplán is bezárhatjuk úgy, hogy "alkatrészeket guberáló kollégáink" inkább az egészet magukkal vigyék...

 


porszűrő

betét

Összegzés

A Casetek megoldása véleményünk szerint igen erős helyezést ért el, mint Chieftec konkurencia, hisz 21.000 Ft + ÁFÁ-s ára tartalmaz egy plexi oldallapot, masszív acél vázat, két porszűrő betétet, számos praktikus ötletet (ami a szerelhetőséget nagyban megkönnyíti), nagy belső teret, a kábelek rendezettségét, USB/Firewire/Audio kivezetéseket és mindezek mellé nagyon jó hűtést (hűtési lehetőségeket).

Negatívum lehet, hogy nem jár hozzá alapból táp -- ez ugye a Chieftec házaknál default. Alumínium házakkal szemben nem veszi fel a versenyt (súlyban) a Casetek vas, így aki könnyű házat akar, az ne a Casetek CK-1018-1A-t válassza! Egyértelműen az a véleményünk, hogy a cég bizonyított, és egy nagyon jó minőségű PC-s házat alkotott.

Ami tetszett:

  • Masszív (acél)
  • Kiváló minőség
  • Kiváló szerelhetőség
  • Kiváló hűtés/szellőzés
  • 4db nagy hely + 2db kis hely + 6db winyó hely
  • 7db ventilátor hely
  • Porszűrő betét a 2db előlapi ventilátorhoz
  • Top USB(2.0)/Firewire/Audio

Ami nem tetszett:

  • Nehéz
  • Nem jár hozzá tápegység

Értékelés: 8/10 - nagyon jó

A Casetek házakat a Senerit Hungary forgalmazza Magyarországon. Mi is tőlük kaptuk a CK-1018-1A-t, amiért ezúton is szeretnénk köszönetet mondani!

Copyright by qLa

Hirdetés

Így készülhetnek a cégek a NIS2-re a Lenovo segítségével

PR A NIS2 egy hálózati és információs biztonsági irányelv, amely rövidesen hatályba lép, modernizálva a 2016-ban bevezetett EU-s kiberbiztonsági szabályokat és jogi kereteket. Jogi intézkedések révén érnék el, hogy az EU-ban növekedjen a kiberbiztonság általános szintje.

Azóta történt

  • Az AOpen H600-as tornya

    Az AOpen házak már a hőskorban is az élbolyba tartoztak, ám egy ideig a háttérbe szorultak. Mostanáig, egész pontosan.

  • Chieftec BX-02BD nagytorony

    A Chieftec házak méltán népszerűek, így mi is izgatottan vártuk a legújabb, meglehetősen patinás kinézetű delikvenst. Ismét nem csalódtunk.

  • Beantech BT8-B - az átlátszó valóság

    Akril házat még nem teszteltünk, pedig nem mindennapi élmény. Már a CeBIT-en eldöntöttük, hogy alaposan kivesézzük a kérdést..

  • Jinsung Zizon P4 midi torony

    Némileg futurisztikus névvel és külsővel tört be szerkesztőségünkbe a Jinsung midi tornya. Mátrix addiktok előnyben!

Előzmények

Hirdetés