Hirdetés

Be quiet! Pure Base 500DX: lehetne még ennél is jobb?

Nem sokkal a hivatalos bejelentés után megnézhettük, miben nyújt előrelépést a Pure Base 500DX a Pure Base 500-hoz képest.

Szerelés

A ház szerelhetőségét ezúttal is a hőmérsékleti tesztekhez használt ASRock Fatal1ty X99M Killer alaplappal és egy PowerColor Red Dragon RX 570-es grafikus kártyával vizsgáltuk. Bár a szerelés szempontjából lényegtelen, de az alaplapba Intel Core i7-5960X processzor került, melyre 165 mm magas Noctua NH-D15 hűtőt szereltünk.


[+]

A házban minden alaplapmérethez megtaláljuk a szükséges távtartókat, nincs szükség ezek átszerelésére attól függően, hogy milyen lapot használunk. Az alaplap rögzítését követően a 24 tűs ATX tápcsatlakozót és a videokártya tápkábelét gond nélkül a helyére tudtuk tenni anélkül, hogy az alaplaptálcán található takarólemezt ki kellett volna venni a helyéről, a nyílások elég nagyok ahhoz, hogy átbújtassuk rajta a csatlakozókat.


[+]

A 4 tűs EPS csatlakozó bekötésénél viszont már nem voltunk ilyen könnyű helyzetben. A felső ventilátor miatt nincs elég hely ahhoz, hogy rendesen megfogva a vezeték végét a helyére tudjuk azt pattintani, így nem kerülhettük el a légkavaró eltávolítását. Még az volt a szerencsénk, hogy a processzorhűtő akkor még nem volt a helyén, hiszen úgy kiszerelt ventilátorral, oldalról benyúlva sem fért volna el a kezünk – pontosabban még ha be is fér, annyi hely már biztosan nincs, hogy jó szögbe fordítsuk a csatlakozó bekötéséhez.


[+]

Az alaplap alján sorakozó portok bekötésekor szintén nem ütköztünk problémába, és ez akkor is így lett volna, ha nagyobb alaplapot használunk, hiszen a kábelcsatornaként funkcionáló három darab, nagyméretű kivágás nem azzal egy síkban, hanem a tápegység takarólemezén van. A vezetékek megfelelő hosszúságúak voltak, a legtávolabbi sarok elérésével sem volt gondunk, nem úgy, mint a Chieftec Scorpion III ház tesztje közben.


[+]

Az alaplaptálca mögötti, 2 centiméteres terület elégnek bizonyult az összes kábel elvezetésére, ebben segítségünkre voltak azok a tépőzáras rögzítőfülek, melyek már kicsomagoláskor a helyükön voltak, a helyzet ráadásul gyorskötözők használatával tovább javítható. A tápegység helyére pakolása problémamentes volt, még mindig ezt a fajta keretes megoldást tartjuk a leginkább felhasználóbarátnak, a vezetékek elhelyezésére pedig elegendő hely állt rendelkezésünkre még a helyén hagyott merevlemezkerettel is. Ez a keret egyébként két pozícióban is rögzíthető, mi úgy hagytuk, ahogy a gyárban összerakták, vagyis a lehető legjobban az előlap felé tolva.


[+]

Az SSD felszerelése szintén akadálytalan volt, az egyszerűen levehető rögzítőelemeknek hála egy kényelmes bőrfotelban üldögélve is a helyére csavarozhatjuk az adattárolókat, ezután pedig csak a keretből és meghajtóból álló szerkezet helyére illesztése és csavarral rögzítése marad hátra.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés