Hirdetés

ASUS BTF koncepció: látszólag vezetékek nélküli PC

Összeépítettünk egy komplett rendszert a kábelezést az alaplap mögé száműző BTF megoldással.

Értékelés

Szándékosan nem foglalkozunk ezúttal az árakkal; tesztünkben és videónkban elsősorban a BTF rendszer kinézetét, és annak szerelését szerettük volna megmutatni. A BTF alkatrészek ára lényegében nem tér el a paramétereiben hasonló, de nem BTF-es komponensekétől, így elsődlegesen nem az ár fogja befolyásolni, hogy valaki a BTF rendszer mellett teszi-e le a voksát, hanem egyszerűen csak az, hogy szeretne-e ilyen PC-t. Nagy előnye, hogy rendkívül mutatós, letisztult, és valamivel egyszerűbben szerelhető, mint a hagyományos felépítés, de hordoz annyi kötöttséget, hogy a későbbi esetleges fejlesztéseknél nem mindegyik alkatrészből lehet bármilyet választani hozzá.

Hirdetés

Mindent összegezve azt mondhatjuk, hogy a BTF megoldás tökéletesen működik, az ASUS jó munkát végzett a ház-alaplap-vga trió integrálásával. A szerelési élmény hasonló, mint normál esetben – a lépések nagy részében nincs eltérés, ahol pedig van, ott minimális, nem kell újratanulni semmit. A VGA beépítése, legalábbis ASUS BTF termékek párosítása esetén, valamivel még egyszerűbb is, azzal viszont számoljunk, hogy az alaplapi tálca mögötti terület elrendezésével sokat lehet bíbelődni.

Ennek legfőbb oka, hogy egyszerűen sokkal több a kábel itt, nem is annyira számukat, mint inkább hosszukat tekintve, hiszen esetünkben például azok a VGA tápkábelek, melyeket arra terveztek, hogy az alaplapot és a VGA-t is megkerülve még kényelmesen elérjenek a megfelelő konnektorokig, azok most a tápegységtől alig pár cm-ig mennek csak – a felesleges vezetéknek tehát helyet kell találnunk. Ebben a TUF Gaming GT302 jó partner, köszönhetően a sok rögzítőfülnek, de azért örültünk volna pár mm plusz helynek, illetve további tépőzáras kábelösszefogóknak.


[+]

Teljes mértékben elégedettek lettünk viszont a végeredménnyel: összerakás után a kábelek tényleg teljesen eltűntek, az a pár centiméter, ami például a vízhűtés blokkjához kellett, pedig beleolvadt az edzett üveg és az ARGB ventilátorok együttműködésének köszönhető árnyékos részekbe. Végül pedig egy tanács: aki ilyen gép építésére adja a fejét, annak fekete helyett inkább a fehér komponenseket ajánljuk, mert az ilyen belső előnye, hogy a világítás az alkatrészeken is szépen látszik, sokkal szebben, mint a fekete verziónál.


ASUS BTF rendszer

Wombath

Az ASUS BTF házat és komponenseket az ASUS hazai képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Előzmények

Hirdetés