Több hónapos használat után a ház külseje
Szerkesztőségünk jótündérének gépe került az AOpen fekete csodájába. Az eszközök beszerelését annak idején puha, pamut kesztyűben végeztük, nehogy idő előtt összekarcolódjon a gyönyörű szép fényezés. Vessünk pár pillantást a ház jelenlegi küllemére:
Lenyitható ajtó mögötti csatlakozások
A ház eleje jól tartotta magát. Annak ellenére, hogy a gép gyakorlatilag összeszerelésétől egészen a cikk írásáig a földön állt, s előlapi csatlakozói közül az USB portokat minden nap használtuk, nem jelentkeztek végelgyengülési tünetek. A fenti kép azonban jól szemlélteti, hogy tisztaságmániás takarítóbátsink hiába pörgött-forgott a portörlővel, a por bizony bekerült a kis zugokba.
A bekapcsoló gomb és a reset sem mutatja, hogy bizony ezeket is jócskán használtuk.
Az AOpen A600A hátoldala is a szokásos képet mutatja: fent az igen jó szellőzésű AOpen táp (a mi esetünkben 350 wattos), alatta baloldalt az ATX csatlakozások helye, mellette jobbra a 12 centis venti rostélya (ami sajnos kicsi lyukaival némileg zajos volt), majd ezek alatt a szokásos hét darab kártyának fenntartott hely.
"Nagy lábakon"
Ugyan az AOpen A600A - mint azt később látni is fogjuk, hogy miért - nem szerverháznak készült, talapzata mégis azok stabilitását idézi. A nagy felülettel rendelkező, lágyabb műanyagból készült talpak gyakorlatilag felboríthatatlanná teszik gépünket, s a frissen lakkozott parkettát sem kell tőlük félteni.
Itt közvetlenül szellőzik a CPU
A ház baloldali lemezén a már több bemutatónkból ismert légtölcséres (fanducktos) szellőztető megoldást láthatjuk. Ha leszedjük ezt az oldallemezt, akkor a méretében állítható tölcsért is szemrevételezhetjük:
Alaphelyzet
..és teljesen kihúzva
Még mielőtt elmerülnénk a ház belsejében, tekintsük meg kívülről annak jobboldalát is (ami bevallottan egy kissé unalmas):
Apró szellőzőnyílások a borító lemezen
Ugyan nem kimondottan nagyok a szellőzőnyílások, melyek a jobboldali borításon láthatóak, ám a merevlemezek hűtését ezek is elősegítik. A levegő ugyanis innen oldalról is áramlik befelé, s pont az "útjába" szerelt meghajtókon keresztül halad tovább befelé.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!