Hirdetés

AMD Radeon RX 470 – ez már tényleg népkártya

Fokozott izgalommal vizsgáltuk meg, mit tud a megvágott Polaris 10 az RX 480-hoz képest.

Luxmark, CompuBench

OpenCL-es tesztjeink között a Luxmark régi versenyző. A LuxRenderre épülő sugárkövetésre fejlesztett tesztprogramban hagyományosan nagyon erősek a Radeonok, amióta az alapjukat a GCN architektúra adja. Az NVIDIA kevésbé tervezi robusztusra rendszereit a compute teljesítmény szempontjából, így általános számításokra ezek nem annyira jók, mint a konkurens megoldások. Itt csak a számolóegységeivel arányosan szerepelt gyengébben az RX 470 az RX 480-hoz képest.

A CompuBench az egyik újdonság a megújult OpenCL-es tesztcsomagunkban, és ezen belül is közkívánatra a Bitcoin és a T-REX programokat futtattuk le a tesztelt hardvereken. Előbbi egy általános képet ad arról, hogy a virtuális valuták bányászására mely hardverek a jobbak, míg utóbbi szintén egy sugárkövetésre épülő applikáció, ugyanakkor a Luxmarkhoz képest azzal a különbséggel, hogy ez már egy dinamikus jelenetet használ. Ebben a két tesztben vegyesen domináltak a GeForce-ok és a Radeonok, de az RX 470 számára nem sok ok van az aggodalomra. Egyrészt az RX 480-nal ismét testvériesen sorakoznak fel, másrészt pedig még a kisebbik Polaris is erősebb a GTX 970-nél, és pariban van vele, vagy erősebb még a GTX 1060-nál is. Itt jól látható, hogy a régebbi GCN-ek több helyen is előrébb végeztek, de azért azok felső kategóriás, memória-sávszélességgel és számolóegységekkel alaposan megpakolt jószágok.

A Bitcoin számolásos tesztet is a várakozásoknak megfelelően vette a tesztalany. Igazából nagy meglepetésre nem lehetett számítani ezekben a GPGPU-s tesztekben, hiszen a Pascal architektúra továbbra is a Fermi alapjaira építkezik, így általános számításban továbbra sem találtak legyőzőre a GCN-es Radeonok. Mondhatni minden a papírformának megfelelően alakult.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés