Felújított Apple MacBook Pro

Megjelenítés, bevitel

Az általunk tesztelt MacBook 15,4"-os képátlójú, LED háttérvilágítású képernyője 1440x900 pixeles felbontással és fényes, tükröződő felülettel rendelkezik. Ám nem csupán ez az egy opció van, a notebook rendelhető 1680x1050 képpont felbontású panellel, illetve külön jó hír, hogy tükröződésmentes bevonattal ellátott változat is kérhető belőle. Az eggyel kisebb méretű, 13,3 hüvelykes és a nagyobb, 17"-os laptop csak fényes képernyős kivitelben készül, ezek felbontása 1280x800 és 1920x1200 pixel.

A képernyő betekintési szögeit nézve elsőre egyértelművé vált, hogy ezúttal nem IPS panellal van dolgunk, hanem csupán a szokásos TN+film típus áll előttünk. Ennek megfelelően a már sokszor látott hatásokat tapasztaltuk, alulról sötétedtek, átfordultak a színek, míg felülről nézve kissé kivilágosodott a kép, ahogy oldalról is.

A kijelző maximális fényereje méréseink szerint 316 cd/m², a minimális pedig 0,4 cd/m² volt, azaz kontrasztaránya 790:1 körüli értékű lehetett, ami szép eredmény. A koloriméteres kalibrálást is elvégeztük, ám az a gyári értékekhez képest nagyon minimális, szinte észrevehetetlen változást eredményezett csak.

Hirdetés

Röviden, tömören: a touchpad óriási. Kicsit bővebben kifejtve tényleg hatalmas más notebookokéhoz képest. Ez persze szükséges is, hiszen multi-touch-os mivolta miatt egyszerre akár négy ujjunk is használható rajta, ahhoz pedig kell a hely, ahogy a nagyító, fordító és a többi, két-három ujjal vezérelhető mozdulatokhoz is. Egérgomb a látszat ellenére van, a felület alsó fele teljes egészében kattintható. A felület elsőre nem nyerte el a tetszésünket, folyamatosan izzadtak az ujjaink használata közben. Nagyjából egy nap után azonban sikerült megszoknunk ezt is.

A billentyűzet chiclet stílusú, 79 darab szigetszerűen különálló gombból tevődik össze. Az alumíniumborításba mart árokban helyezkedik el, éppen olyan mélyen, hogy a gombok teteje a belső többi részével egy vonalban van. A feliratok áttetszőek, alattuk pedig világítás rejtőzik, ami a webkamera melletti szenzornak köszönhetően (továbbá a megfelelő beállítások megléte esetén) kevés fénynél automatikusan bekapcsol. Erőssége a funkciógombokkal szabályozható is. Aktiválásakor a Caps Lockon lévő parányi lámpácska is felvillan.

Aki először találkozik Mac géppel, furcsa lehet a funkciógombok működése, ugyanis az alapbeállítás szerint az F1-F12 műveletek másodlagos feladatként, Fn-nel előhívva aktiválhatók, a billentyűk elsődleges funkcióit pedig a rajtuk található piktogramok mutatják.

A gombok mérete, magassága, lenyomási útja megfelelő volt. Néhány órás használat után már teljesen természetesen és gyorsan ment a gépelés rajta. A billentyűk halkan járnak, tempós írásnál sincsenek túl nagy zajjal. A használhatóság viszont áldozatául esett a formának és a dizájnnak: a csuklótámasz széle olyan éles, hogy szinte vág, hosszú távon kényelmetlen.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés