Alaplapok Core 2 Duo alá - 1. rész

Hirdetés

USB- és IEEE 1394-sebesség

Létrehoztunk egy 512 MB-os RAMDRIVE-ot, és erre felmásoltunk egy kb. 500 MB-os fájlt. Ezt a fájlt átmásoltuk az USB vagy FireWire vezérlőn csüngő merevlemezre, így született meg az írási eredmény, majd a vezérlőn csüngő merevlemezről visszamásoltuk a fájlt a RAMDRIVE-ra, így megkaptuk az olvasási eredményt. A másolást a Disk Bench nevezetű programmal végeztük el, mert ez a program a másolás végén képes átlagolni a másolás sebességét.

A tesztekbe ezúttal bevettük az egyre jobban favorizált eSATA-t is, ami gyakorlatilag egy SATA II-es csatlakozásnak felel meg, így pedig teljesen egyértelmű, hogy gyorsabb az USB-nél és a FireWire-nél. Olvasásban az alaplapokon található IEEE 1394-es vezérlők ugyanolyan gyorsak voltak, ez a sebesség pedig elegendő volt a déli hídban található USB-vezérlők legyőzésére. A 865-ös alaplapon ICH6-os déli híd van, ezért érdekességképpen ezt is leteszteltük, és mint látható, úgy tűnik, hogy ezen a téren javított az Intel, hiszen az ICH8-as USB-vezérlője olvasásban 15%-kal gyorsabb elődjénél.

Írásban is az eSATA lett a befutó, és ami kicsit furcsa, hogy az írási eredmények jobbak lettek olvasásban mért értékeknél. Ez talán annak köszönhető, hogy olvasásnál a RAMDISK még beleszól a sebességbe, míg írásnál tényleg csak a csatoló és a háttértár lehet a szűk keresztmetszet. Írásban a IEEE 1394-es vezérlők között már komolyabb különbségek is kirajzolódtak. Ami kicsit meglepett minket, az az ECS-n található VIA chip gyenge szereplése és az Asus P5B Deluxe-on, illetve az ASRock ConRoeXFire-eSATA2-n található Texas Instruments chip különböző eredményei.

Processzorterhelésben már szerencsére nincs gond egyik vezérlővel sem, igaz, ezeket az eredményeket egy Core 2-es processzorral értük el, egy egymagos Pentium 4-gyel valószínűleg magasabb százalékokat kaptunk volna.

Megnéztük, hogy a véletlen-elérési időket (random access time) tekintve melyikkel hányadán állunk, és mint kiderült, ez a benchmark nem igazán alkalmas bárminek is a kimutatására, legalábbis abban az esetben, ha vezérlőket tesztelünk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés