Acer Predator Triton 500: kilencedik generációs játékos

A gamer notebookoknál is divatos a fogyókúra: a karcsúsított Acer Predatort próbáltuk ki.

Hirdetés

Tapasztalatok

Kijelző

Nem akarjuk előre lelőni a poént, de kénytelen vagyunk: a kijelző az egyébként nagyon tetszetős Triton 500 egyik gyenge pontja. A vicces az, hogy tulajdonképpen egyedül a fénysűrűség az, amit kritizálhatunk, a 144 Hz-es frissítésre képes BOE NV156FM-N4K panel IPS technológiára épül, és 1195:1 kontrasztarányt és az sRGB színtér 87%-os lefedését kínálja.


[+]

Ehhez párosul még egy teljesen elfogadható színhűség, az árnyalatok nagy részén 3-4 alatti ΔE-vel, egyedül a vörös és világoszöld színeknél tapasztalhattunk ennél komolyabb eltérést. Ez azonban játékok közben gyakorlatilag észrevehetetlen, és filmnézésnél sem számít sokat. A háttérvilágítás egyenlegessége is jórészt megfelel a kívánalmaknak, a gyenge rész, mint említettük, a fénysűrűség, ami 280 cd/m²-ig növelhető. Ez nem gond, ha általában otthon, a szobában használjuk a gépet, de kültéren vagy alaposan kivilágított terekben már kevésnek bizonyulhat a sötétebb részletek megjelenítéséhez.


[+]

Használat közben

A vékony, Max-Q-s gamer notebookoknál mindig a hűtésen áll vagy bukik minden, hiszen a GPU és a CPU is csak akkor tudja kifutni magát, ha nem kell állandóan a túlmelegedő kaszni miatt throttlingolnia. Azt persze nem várhatjuk el, hogy maximális terhelésen is 60 °C alatt maradjon mindkettő, és a GPU esetében az előző oldalon már láttuk is, hogy mi a helyzet. Ugyanezen körülmények, azaz a Strange Brigade futtatásakor a CPU hőmérséklete erősen a 86-87 °C-os határ körül mozgott, sőt időnként 90 °C fölé is emelkedett.


[+]

Feljebb emelve a ventilátorok fordulatszámát ezen sikerült némileg úrrá lenni, és pár fokot csökkenteni, de jelentősen nem javult a helyzet. Általános terhelés során azért nem ennyire vészes a szituáció, az AIDA64 stresszteszt, illetve a Prime95 futtatásakor throttling nélkül is sikerült szinte végig 90 °C alatt tartani a CPU-t. Az elért órajel az alapbeállítások mellett egymagos terhelésnél 4,2, a teljes processzort igénylő terhelésnél pedig 2,2 GHz volt hosszabb távon. Ezzel párhuzamosan a burkolat is szépen melegedett, a ház alja hátul közel 55 °C-os volt, míg felül, a szellőzőnyílások környékén 47 °C-t mértünk.


[+]

Mivel játszani az ember általában fejhallgatóval játszik, a hűtőrendszer zajszintje nem annyira kritikus, mint lenne egy irodai gép esetében. Ezzel együtt a tesztgép az alapbeállításokon egyáltalán nem volt kiemelkedően hangos, és nemcsak a hangerő, de a zaj jellege is elfogadható maradt. Ez azonban csak az alapbeállításokra igaz, a PredatorSense-ben maximálisra kapcsolt ventilátorok már tényleg csak egy jó minőségű fejhallgató mellett voltak elviselhetőek – közösségi terekben biztos, hogy a figyelem középpontjába kerülünk, ha így használjuk a gépet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés