Hirdetés

A hardverpiac nem alszik téli álmot

Fractal Design hűtés



A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Elsősorban házairól ismert, de más területeken is tevékenykedik a Fractal Design, igaz, ezek szintén a házakhoz kapcsolódnak. Ha már úgyis gyárilag szállítanak házaikkal ventilátort, és sokan további szellőztetőt tennének a házukba, magától értetődő, hogy külön is kínáljanak ilyen terméket. A Dynamic családot általános felhasználásra fejlesztették ki, a légszállításra és légnyomásra is odafigyelve, így házba és hűtőbordára szerelve is hatékonyan működnek. Hidraulikus csapágyazásuk van, a lapátkerék egyenetlenségeit mágnesesen stabilizálják, az egyes lapátok felületére pedig zajt és turbulenciát csökkentő elemeket helyeztek el.

A Fractal Design Dynamic ventilátorai kétféle méretben, 120 és 140 milliméteres kivitelben kaphatóak, a hagyományos, teljesen fekete mellett fehér lapátkerekes változatban is elérhetőek. A kisebb modell percenként 1200-at pörög, vételára 3200 forint körüli, a nagyobb percenként 1000 fordulatra képes, ára valamivel 4000 forint alatt marad. Többek közt a PCX.hu webáruházában is megvásárolhatóak a Fractal Design termékei, amelyet nemrégiben formáltak át, így okostelefonról és tabletről is jól használható mobil nézetben.

Egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a processzorra szerelhető kompakt folyadékhűtéses rendszerek, melyek például a Fractal Design házaiba is könnyedén beszerelhetőek. Saját „vizes” termékcsaládja a Kelvin nevet kapta; megteremtésénél nem a lehető legalacsonyabb árra, hanem a kiemelkedő minőségre koncentráltak. A CPU-blokkal egybeépített pumpa tartós, kerámia csapágyazású, a processzort hűtő blokk, a csatlakozók és a radiátor is rézből készült. Az Alphacool NexXxos radiátorait használták fel, ezekre 1/4 hüvelykes, csavarós csatlakozók kerültek, így a rendszer könnyedén megbontható, bővíthető.

Háromféle változatban kapható a Fractal Design Kelvin kompakt folyadékhűtője. A legkisebb Kelvin T12-nek egy 120 mm-es ventilátort fogadó, 45 mm vastag radiátora van, és ára valamivel negyvenezer forint alatt marad. A közepes Kelvin S24 radiátora két 120 mm-es ventilátort fogad, 30 mm vastag, ára pedig alig magasabb a legkisebb modellénél. A legnagyobb Kelvin S36 hőlleadója már három 120 mm-es ventilátort fogad, szintén 30 mm vastag, ezért a szettért viszont már több mint ötvenezer forintot kell kifizetni.

Tápok és házak

Kívül-belül teljesen megújult tápcsaláddal jelentkezett az FSP. A friss jövevény annyira más, mint az eddigi megoldások, hogy még a régóta használt Aurum névvel is szakított. A Hydro G külseje nagyon szokatlan, 135 mm-es ventilátorán különleges rács feszül, hátsó mintázata is egyedi. Emellett oldalára többféle színű és stílusú matrica tehető, hogy ház színvilágával harmonizáljon a táp is. Ha minden igaz, most először alkalmazott teljesen moduláris kábelezést az FSP.

Belül egy új, DC-DC kapcsolást használtak, ami nem az Aurumoknál megismert, saját fejlesztésű vezérlőchipekre épít. Egyelőre háromféle névleges teljesítménnyel érkeznek az FSP Hydro G tápok, melyek 80 Plus Gold hatékonysági minősítést kaptak. A legkisebb, 650 wattos modell ára 41 090 forint, a középső, 750 wattos 45 660 forintba kerül, a legnagyobb, 850 wattosért pedig 50 220 forintot kell kifizetni. Ez az árszint nagyjából megfelel az FSP részben moduláris Aurum CM családjáénak; a tápokra öt év garancia vonatkozik.

Nagyjából egy éve mutattuk be a DeepCool Tesseract házat; a jól felszerelt és jól árazott miditorony most új színkombinációban mutatkozott be a hazai piacon. A korábbi változatok hatékonyan szellőző, rácsos előlapjának pereme csak fekete vagy kék színű lehetett, mostmár viszont vörös díszítéssel, két vörösen világító ventilátorral is megvehetjük. A komoly konfigurációkkal is megrakható, előlapi USB 3.0 csatlakozós, oldalablakos ház egyik nagy erénye kedvező, mindössze 12 990 forintos ára.

Teljesen új a DeepCool Dukase miditorony. Az 504 mm magas és 483 mm mély, illetve 214 mm széles ház a nagyobb miditornyok közé tartozik. Elejének jelentős részét egy fémbetétes ajtó fedi le, csatlakozói és kezelőszervei – köztük a háromállású ventilátorszabályzó – a tető első részére kerültek. Belül ATX alaplapoknak, két 5,25, illetve három-három 3,5 és 2,5 hüvelykes adattárnak alakítottak ki helyet. A legmagasabb beszerelhető CPU-hűtő 170 mm lehet, ugyanilyen hosszú ATX tápok férnek be alulra, a grafikus kártyákat pedig 390 mm mélységű tér várja. Felülre legfeljebb 280 mm hosszú folyadékhűtéses radiátort szerelhetünk be, a tápos alsó részt pedig szépen elfedték. Jó hír, hogy a DeepCool Dukase egy 120 mm-es ventilátorral már 15 990 forintért hazavihető.

Adattárolók

Megérkezett a hazai piacra a Kingston legújabb, üzleti szférába szánt SSD-családja. Az SSDNow KC400-as széria Phison PS3110-S10 vezérlőt és MLC memóriachipeket kapott. A gyártó adatai szerint 550 MB/s olvasási és a nagyobb kapacitású modelleknél 500 MB/s-ot meghaladó szekvenciális írási sebességre képes, illetve 88 000 IOPS körül teljesít 4 kB-s adatblokkok véletlenszerű írásánál és olvasásánál is. A legkisebb kapacitású, 128 GB-os modell valamivel több mint 22 000 forintért vásárolható meg, a 256 GB-os verzió 35 000 forintot kóstál, fajlagosan pedig az 512 GB-os éri meg legjobban az árát, melyért alig 65 000 forintot kell kifizetni. Van ám 1 TB-os Kingston SSDNow KC400 is a kínálatban picivel 140 000 forint alatti áron. Nem elhanyagolandó, hogy a KC400-as szériára ötéves garancia vonatkozik.

Új érkező a Kingston DataTraveler 2000 hardveres titkosítású pendrive is. A fémházas, kicsi billentyűzettel ellátott adattár PIN kóddal védhető a 256 bites AES és XTS kódolás mellett. A megfelelő kód begépelése nélkül nem férhetünk hozzá a rajta tárolt adatokhoz, a helyes kombináció eltalálásához pedig tíz próbálkozásunk van, utána automatikusan törli a rajta tárolt információkat. Csatolója USB 3.1-es, a felhasznált memóriachipek révén olvasási tempója 120-135 MB/s, írási sebessége viszont lényegesen alacsonyabb, 20-40 MB/s környékén tetőzik. A Kingston DataTraveler 2000-et egyelőre 16 és 32 GB-os változatban láttuk, 36 500, illetve 46 000 forint körüli áron. Nem újdonság a hazai kínálatban a Kingstonhoz tartozó HyperX Savage USB 3.1 pendrive, 512 GB-os változata viszont csak most vált elérhetővé, elég izmos, 71 000 forint fölötti áron.

Többek közt flash adattárolókban is utazik az Adata. Érdekes új terméke az aprócska, UC350-ös pendrive, aminek azok látják majd nagy hasznát, akik valamilyen új, USB Type-C csatlakozós eszközről szeretnének adatot átvarázsolni hagyományos USB csatlakozójúra, ugyanis a kis aranyszínű pendrive csatlakozója kivehető és megfordítható. Olvasási sebessége eléri a 100 MB/s-ot, írási maximuma 30 MB/s körüli. Tizenhat, harminckét és hatvannégy gigabájtos kapacitással kapható, 5990, 9490, illetve 13 490 forintos áron.

A Macbook Air 13 tulajdonosainak készített egy ügyes kis tárhely-kiegészítőt az Adata. Az i-Memory egy olyan SDXC kártya, aminek hosszát az almás notebook méreteihez szabták. Ha beletesszük, éppen csak egy picikét lóg ki belőle, így egy finom megnyomással ki lehet szabadítani. Olvasási csúcssebessége közelíti a 100 MB/s-ot, az írási pedig 60 MB/s környékén mozog. A 128 GB-os változat 34 990 forintba kerül, de létezik belőle 256 GB-os is.

Monitorok és notebookok

A széles monitorok kedvelőinek hozott az LG egy nagyszerűen árazott ajánlatot. A huszonöt hüvelykes, ultrawide LG 25UM57-P oldalaránya 21:9, IPS paneljének felbontása pedig 2560x1080 pixel. Képbemenetből két HDMI került rá, a hangot tovább tudja küldeni hangszóróra vagy fülesre, ezen felül viszont más trükköt nem tud. Nem is kell neki, mert három év garanciával mindössze 53 800 forintos ára így is eladja majd.

Jóval drágább, de legalább ennyivel komolyabb darab az LG 27MU67-B. Ebben a 27 hüvelykesben szintén IPS panel van, de már 4K, vagyis 3840x2160 pixeles felbontással, ráadásul háttérvilágítása villogásmentes. Tízbites színkezelése révén 1,07 milliárd színárnyalat megjelenítésére képes, az sRGB színteret 99,5%-ban fedi le. Állványa nem csak dönthető és forgatható, hanem magassága is állítható. Csatlakozóból két HDMI és egy mini, illetve egy normál DisplayPort került rá. További extrája a FreeSync-támogatás, ára három év garanciával 161 900 forint.

Néhány napja mutattuk be a HP Star Wars köntösbe bújtatott, Skylake processzoros Pavilion 15 notebookját, de máris itt egy újabb speciális változat. A játékosoknak szánt verzió kívülről egyszerű fekete, belül viszont zöld mintát kapott és ilyen színben világít billentyűzete is. A 15,6 hüvelykes kijelző a Star Wars variációhoz hasonlóan Full HD felbontású, matt felületű, IPS paneles, a hardver viszont sokkal erősebb. A négymagos Intel Core i5-6300HQ processzorral, 8 GB memóriával, SSD-vel gyorsított merevlemezzel és GeForce GTX 950M grafikus alrendszerrel ellátott összeállítás FreeDOS operációs rendszerrel 305 490 forintot kóstál. Aki pedig Core i7-6700HQ processzort és 128 GB-os SSD-t is szeretne, annak 329 990 forintot kell kifizetnie érte.

A Fujitsu Lifebook E7 széria után az eggyel szerényebb Lifebook E5 Skylake processzoros generációja is megérkezett a hazai piacra. Ennek a modellnek a hardveralapja és bővítési lehetőségei azonosak az E7-ével, háza viszont magnéziumötvözet helyett műanyagból készült, így valamivel vaskosabb és nehezebb is. Optikai meghajtója második akkumulátorra vagy 2,5 hüvelykes meghajtót fogadó modulra cserélhető, alján van port replikátor interfész, opcionálisan kérhetünk mobilinternet modemet, ujjlenyomat-olvasót vagy Smart Card olvasót, alap akkumulátora pedig 72 wattórás. A Core i5-6200U processzorral, 4 GB DDR4 memóriával, 500 GB-os, SSD-vel gyorsított merevlemezzel és Full HD felbontású, matt felületű, IPS paneles kijelzővel szerelt konfiguráció FreeDOS operációs rendszerrel 290 690 forintot kóstál.

rudi

Azóta történt

  • Új vasak január végén

    Processzorakciót, Wi-Fi-s és okos eszközöket, monitorokat, notebookokat és más érdekességeket mutatunk a hazai boltok terítékéről.

  • Laza tél, friss hardver

    Többek közt XFX grafikus kártyákat, Skylake-es konfigurációkat, okos eszközöket és hangszórószettektet mutatunk a hazai kínálatból.

  • Újdonságok, akciók a hazai piacon

    Gamer monitorok, konfigurációk, okosórák, tápegységek és sok más érdekesség a Hazai Pályában!

  • Esőben is van új hardver

    Csúcs grafikus kártyákat, MSI alaplapokat, memóriaakciót és egy adag notebookot tálalunk a hazai boltok menüjéből.

Előzmények

  • Hardverek a zimankóban

    Új hűtős márkát, monitorokat, okos kütyüket, érdekes notebookokat és sok mást válogattunk össze az aktuális piaci kínálatból.

  • Évkezdés a hardverpiacon

    Újdonságok és akciók mellett a Skylake platform árelemzésével indítjuk idei első piaci összefoglalónkat.

  • Hardverválaszték karácsony előtt

    Ajándéktippek, játékosoknak való kiegészítők, notebookok és sok más idei utolsó termékajánlónkban.

  • Karácsony előtti hardverroham

    Számos újdonság mellett processzort, NAS-t, monitort és temérdek friss notebookot mutatunk be.

Hirdetés