Hirdetés

2017. július 23., vasárnap

(#1) benceman00

benceman00
(tag)

Sziasztok

Azért nyitottam ezt a fórumot, mert még nincs magyar sehol de még angol is alig.
Szóval ide jöhet minden féle ROM, okosság, kérdés.
Rövid tapasztalatom a telefonról
[link]

Üdv

Üdv, ASZPi

(#2) hunaqua

hunaqua
(őstag)

Az enyém még vámolás alatt!

LENOVO?_MEIZU?_XIAOMI?----DM_8000HD----VU+_SOLO----Raspberry_Pi2

(#3) benceman00 válasza hunaqua (#2) üzenetére

benceman00
(tag)

Posta vámolja? Mert nekem egy bukósisak csücsül ott lassan 2 hete :(

Üdv, ASZPi

(#4) hunaqua válasza benceman00 (#3) üzenetére

hunaqua
(őstag)

Igen,már pont 10 napja! :Y

(#5) vasi89 válasza benceman00 (#1) üzenetére

vasi89
(őstag)

Pár aprósággal kiegészíteném a tapasztalatokat :) Nálam a telefonkönyv olyan hogy ha valaki bekerül a híváslistába utána a névjegyzékben nem tudom szerkeszteni a névjegyet mert kidob az egész. Viszont ha törlöm a hívás előzményeket akkor minden gond nélkül megy. De ez betudható annak h a gyári rom szerintem csak olyan 80%os állapotban van. Illetve pl nem minden programtól kapok értesítést amin az előző telefonomnál gond nélkül jöttek. De ezek apróságok, a mindennapokban szerintem tökéletes.

(#6) hunaqua

hunaqua
(őstag)

TWRP-t telepített már valaki?

(#7) vasi89 válasza hunaqua (#6) üzenetére

vasi89
(őstag)

Terezem de nem találom hogyan tudok rootolni. Ehhez van valakinek info?

(#8) hunaqua válasza vasi89 (#7) üzenetére

hunaqua
(őstag)

http://www.jeuxvideo.com/forums/42-1000005-41378686-1-0-1-0-tuto-zte-v5-pro-installer-twrp-et-cm-12-1.htm

Kell a TWRP,mert azzal a Root is egy pillanat,ill. a Rom csere is nagyon egyszerű.Itt van mindjárt egy CM12. :)

(#9) benceman00

benceman00
(tag)

Ha valakinek sikerül egy CM-et feltuszkolni az ne tartsa magában :D

Üdv, ASZPi

(#10) hunaqua válasza benceman00 (#9) üzenetére

hunaqua
(őstag)

Elvileg az "új lenyomat " kivételével teljesen jó,és tartalmazza a nemzetközi nyelveket is.
....de nincs még meg a telefon. :)

(#11) vasi89 válasza hunaqua (#8) üzenetére

vasi89
(őstag)

Nagyon régen volt már androidom. Azthittem a TWRP-hez is kell a root. Franciául nem sokat tudok de google fordító hátha segít :DDD

(#12) hunaqua válasza vasi89 (#11) üzenetére

hunaqua
(őstag)

:K

(#13) Sir Csimbók

Sir Csimbók
(lelkes újonc)

Üdv mindenkinek!

Tegnap nekem is megérkezett végre a készülék. Követő szerint már 6-án az országban volt, azóta a posta vámolta. Egyenlőre ismerkedem vele. Nálam az akku elsőre kicsit gyorsan merült, de sok az önállóskodó app és az előugráló reklám. Már elkezdtem a rendszabályozásukat, de a rootolás sokat dobna a dolgon. Van egy olyan gondom is, hogy a rendszer felajánl egy frissítést, amit le is tölt, de az újraindítás utáni telepítésnél hibaüzenettel leáll. A deskclock alkalmazásal van baja. Ha valaki találkozott hasonlóval és sikerült megoldani, megköszönöm, ha elárulja a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#14) benceman00 válasza Sir Csimbók (#13) üzenetére

benceman00
(tag)

Frissítés senkinek nem sikerül. De én nem is próbálkozok vele, várok egy jó CM-et ami majd kezeli a fingerprintet (ha lesz ilyen :D) és majd azzal használom. Én először az akksit addig merítettem, hogy be se kapcsoljon a telefon majd teljesen feltöltöttem.
Sokszor az akksi le se merül csak az android a hülye, volt már ilyen problémám más telefonnal.

Üdv, ASZPi

(#15) Sir Csimbók válasza benceman00 (#14) üzenetére

Sir Csimbók
(lelkes újonc)

Köszönöm, megpróbálom.

(#16) vasi89

vasi89
(őstag)

(#17) vasi89

vasi89
(őstag)

Úgy látszik ha így illesztem be akkor nem működik a link.

289-es hozzászólás.

Igazság szerint még én se próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#18) Thoty válasza vasi89 (#17) üzenetére

Thoty
(fanatikus tag)

Én már próbáltam, simán ment a root. Ki is takarítottam a bloatware-ket :)
CM-et nem raktam még fel, mert nem működik benne az ujjlenyomat olvasó.

(#19) hunaqua válasza Thoty (#18) üzenetére

hunaqua
(őstag)

Neked sikerült a TWRP-t feltenni?

(#20) Thoty válasza hunaqua (#19) üzenetére

Thoty
(fanatikus tag)

Igen, az a trükk, hogy miután felraktad, hagyni kell újra twrp-be bootolni, és utána csinálni egy rendes bootot, majd feltenni a twrp magyarítását.

(#21) hunaqua válasza Thoty (#20) üzenetére

hunaqua
(őstag)

Írd már le lépésről lépésre,hogy mit,mivel,és hogyan csinálod.

Köszi!

(#22) Thoty válasza hunaqua (#21) üzenetére

Thoty
(fanatikus tag)

Semmilyen felelősséget nem vállalok a lent leírtakért! Nekem így sikerült felrakni, az infók a korábban is javasolt weboldalakról vannak.

Szükséges toolokat töltsd le innen:
1. http://www.jeuxvideo.com/forums/42-1000005-41378686-1-0-1-0-tuto-zte-v5-pro-installer-twrp-et-cm-12-1.htm
2. És innen: Download supersu 2.52 zip and copy to phone storage (http://forum.xda-developers.com/apps/supersu/2014-09-02-supersu-v2-05-t2868133
3. aktiváld a Fejlesztői eszközöket (Developer options) (Settings/About phone and click 10x on Build number)
4. ezen belül kapcsold be ezt a két lehetőséget:
 OEM unlocking
 Android debugging
5. telepítsd fel az ADB toolst a gépedre
6. másold bele az ADB könyvtárba a recovery zip-ből a recovery.img fájlt
7. kapcsold ki a telefont
9. kapcsold be a telefont a Hangerő Le és a bekapcsoló gomb nyomva tartásával. Ha megjelenik a logo, akkor elengedheted a bekapcs gombot, majd 10másodperccel később a hangerő gombot is. A logo ott marad, így fastboot módban van a telefon
10. csatlakoztasd USB-n a telefont a gépedhez, hagyd, hogy feltegye a drivereket
11. nyiss egy Admin parancssort, lépj be az ADB könyvtárba
12. írd be a parancssorba a következő parancsokat:
 fastboot devices (ki kell jeleznie egy karaktersort, ha megtalálta a telefont)
 fastboot oem unlock (erre "OKAY"-t kell kapnod)
 fastboot flash recovery recovery.img (flasheli a twrp-t)
 fastboot boot recovery.img (rebootolja a telefont twrp-be)
13. ha nem indul újra, akkor kapcsold ki a bekapcs gomb hosszan nyomásával, majd indítsd újra el a Hangerő Fel + bekapcs gombbal. Addig nyomd őket, míg belép a TWRP-be
14. A TWRP még kínai :) angolosítani kell. Kattints a jobb felső dobozra
15. Kattints a Recovery feliratra
16. Húzd el a "swipe bar"-t, hogy érvényre jusson, majd Reboot
17. Hagyd elindulni a telefont normálisan
18. A telefonon a TWRP mappába hozz létre egy theme mappát. Ebbe másold be az ui.zip-et.
19. A SuperSU.zip-et másold fel a telefonra
20. Ezután mehet az újraindítás, Hangerő Fel + bekapcs, belép recoverybe. Ha valamiért visszarakta a gyári recoveryt és nem a TWRP jön be (egyeseknek csinált ilyet) akkor a 9.-12. pontban leírtakat újra el kell játszani. Angolosítani már nem kell, már angolként fog indulni a twrp.
21. Ott az install menüpontban kiválasztod a SuperSU-t, majd ha lefutott a telepítés, nyomsz egy Rebootot. Ha lefagyottnak tűnik a telefon (mert az is) akkor bekapcs gomb hosszan nyomásával indítsd újra (nekem is ilyen volt)
22, a telefon innentől rootolva van

[ Szerkesztve ]

(#23) hunaqua válasza Thoty (#22) üzenetére

hunaqua
(őstag)

Köszönöm szépen! :)

(#24) Thoty válasza hunaqua (#23) üzenetére

Thoty
(fanatikus tag)

Szívesen, sok sikert hozzá :)

(#25) Thoty válasza Thoty (#22) üzenetére

Thoty
(fanatikus tag)

Bocsi srácok, elírtam a 14-es lépést. Helyesen:
14. A TWRP még kínai :) angolosítani kell. Kattints a jobb oldalon a legalsó dobozra

(#26) benceman00 válasza Thoty (#22) üzenetére

benceman00
(tag)

Köszönjük!
Megvárok egy jó ROM-ot és én is rápróbálok :K

Üdv, ASZPi

(#27) vasi89

vasi89
(őstag)

Senkit nem akarok felbújtani de, ha valakit zavarnak a bug-ok illetve meg van a merülés bug akkor ali-n vissza tud kérni 30-40 dollárt. XDA-n írták h erre hivatkozva az ETStar visszafizeti a vételár egy részét. Én reggel írtam nekik, délben már jött a mail h elfogadták és h sajnálják. Mondjuk nem használhatatlan a telefon de nekem csinált egy csúnya fagyást navi közben, csak hardreset segített úgyhogy ez tette be a kaput végleg. Én árultam egy darabig de aztán rájöttem h pont jó ajándék lesz unokaöcsémnek karácsonyra így megkapta, nála szerintem nem lesz gond vele. Viszont én túl sokat várok el egy telefontól így sajnos ez a ZTE sem az én telefonom pedig hardveresen nagyon jó, ha lesz rá normális rom akkor szerintem már rendben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28) steve1977 válasza vasi89 (#27) üzenetére

steve1977
(tag)

Sziaszok, cimborámnak rendeltem én is egyet az akcióban, teljesen lelombozódott, hogy milyen f*stalicska szofttal jött a teló, úgyhogy dispute, és visszakaptunk 35$-t :DD Azóta az xda-n van már leírás, hogy a CNUnicom-os, 1.35 verziós szoftot hogyan lehet feltenni, és letölthető patch Supercowz által összerakva roottal, gappsal, kínai bloatware gyomlálással, jók a visszajelzések, úgyhogy neki is fogok állni ;) [link]

[ Szerkesztve ]

(#29) hunaqua válasza steve1977 (#28) üzenetére

hunaqua
(őstag)

Mehet fel! :)

(#30) makkker007 válasza vasi89 (#11) üzenetére

makkker007
(újonc)

Nekem már volt fenn, nagyon gyors nagyon jó, kamera bugos, és nincs ujjlenyomat.
34 K felett tolt az antutun a CM12.1-el

Ha az élet citrommal kínál, készíts belőle limonádét. LRH

(#31) hunaqua válasza makkker007 (#30) üzenetére

hunaqua
(őstag)

Az 1.35-öt multi mennyen rá! :)

(#32) benceman00

benceman00
(tag)

Sziasztok

Gyári recoveryvel fel tudom rakni az 1.35-ös patchet? Root nem célom csak egy kicsit stabilabb lábakon álló romot akarok :K

Üdv, ASZPi

(#33) steve1977 válasza benceman00 (#32) üzenetére

steve1977
(tag)

Az 1.35 egy gyári rom, fel kell mennie gyári recoveryből. Da a frissítés után csak angolul és kínaiul tud a teló és nem lesznek google alkalmazások. Ezért szükséges még a supercowz féle patchek installja is.

(#34) benceman00 válasza steve1977 (#33) üzenetére

benceman00
(tag)

A patcheket is fel tudom rakni a gyári recoveryvel?

Üdv, ASZPi

(#35) benceman00

benceman00
(tag)

Van új firmware

Ki hogy boldogul vele?

Üdv, ASZPi

(#36) Sir Csimbók válasza benceman00 (#35) üzenetére

Sir Csimbók
(lelkes újonc)

Már lassan 2 hete használom. Határozottan jobb, mint az előző. Nekem a korábbival voltak belassulások, néha olyan szinten, hogy újra kellett indítani a telefont. Ezen kívül az ujjlenyomat olvasó szokott rakoncátlankodni. Ezek jelenleg szinte megszűntek. Sokkal gördülékenyebb ez a rendszer és én nem tapasztaltam akkuidő csökkenést sem. Bár nem mértem, de érzetre nekem mintha kicsivel jobban is bírná.

[ Szerkesztve ]

(#37) benceman00 válasza Sir Csimbók (#36) üzenetére

benceman00
(tag)

QFIL-on belül nem látom a telefonom portját. Próbáltam már az összes USB-t. .NET framework a legújabb és a C++ is. Mi lehet a gáz?

Üdv, ASZPi

(#38) benceman00

benceman00
(tag)

BladeX9 Firmware Ver.T07 felrakása

Jól működő rom, kinézetre teljesen ugyan az mint a gyári csak bloatware és bug mentes.
Itt az angol nyelvű leírás: [link]
Mindenki saját felelősségre csinálja!

1. töltsd le ezeket:
ZTE_Blade_X9.FwT07.Pack.zip
full.Patch.for.FWT07.BladeX9.Ver1.0.zip
2. sim/sd kártyát vedd ki, mert mindent formázni fog
3. ZTE_Blade_X9.FwT07.Pack.zip tömörítsd ki és futtasd a /ZTE_Blade_X9.FwT07.Pack/QPST and driver/QPST_2.7/setup.exe -t. Ez még fel fogja rakni a C++-t is utána bedob a microsoft weboldalára ahonnan a .NET framework-öt le kell szedni és szintén feltelepíteni.
4. Telefonon: beállítások - fejlesztői lehetőségek (ha nincs ilyen akkor -A telefonról menüpont és 10x klikk a build számra) OEM feloldás be, USB hibakeresés be.
5. Kikapcs, húzd ki az usb-ből ha be van dugva
6. Hangerő gombot fel-le egyszerre MINDKETTŐT nyomva tartod és bedugod az usb-t.
7. Gépen megnyitod az eszközkezelőt és fogsz látni egy ilyet: QHSUSB_BULK
8. QHSUSB_BULK-ra jobb klikk - illesztőprogram frissítése és manuálisan kikeresed: /ZTE_Blade_X9.FwT07.Pack/QPST and driver/Qualcomm_USBDriver_2.1.0.5
Ha ez sikerült akkor be fogja rakni a portokhoz.
9. Megnyitod a QFIL-t amit korábban telepítettél (Start > Programok > QPST > QFIL) a felső sorban ezt kell látnod: Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 ha nem akkor select port és ott kiválasztod.
10. Programmer patch - kiválasztod a prog_emmc_firehose_8936.mbn -t
11. Load XML - rawprogram_unsparse.xml dupla klikk rá és beugrik egy új ablak ahol a patch0.xml -ra dupla klikk
12. Download gomb és elkezd tölteni (pár percig eltart). Nálam itt leállt a driver működése de elölről kezdtem és másodjára jó volt.
13. A telefon újra fog indulni Chinese check módban ha nem, kihúzod hangerő fel+le és powergomb
14. Chinese check módban alsó jobb gomb
15. ebben az új menüpontban 3. sorban az android feliratosra kattints és kékre vált, utána a nagy kék gombra
16. Az első indulás eltart kb 15 percig
17. Miután elindul a telefon válaszd az angol nyelvet és menj végig a gyors beállításokon (skippelheted is később be lehet állítani mindent)
18. beállításokban OEM feloldás és USB hibakeresés be (4. pont)
19. csatlakoztasd a telefont
20. USB MTP módban legyen (értesítési sávban be tudod állítani)
21. Tömörítsd ki a full.Patch.for.FWT07.BladeX9.Ver1.0.zip -et
22. Indítsd el az 1.install.TWRP.Root.bat -ot kérdezni fog pár dolgot mindenre mehet a Y utána drivert is telepíteni fog mehet mindenre a next
23. Miután végzett újra fog indulni és bejön a TWRP recovery
24. TWRP recovery-ben klikk az installra majd válaszd a SuperSU-v2.52.zip-et.
25. Ha végzett power gombal mehet a restart
26. Miután újraindult mehet a 2.Install.Patch.bat, itt is fog kérdezni pár dolgot mindenre mehet a Y.
27. Megint újraindul és kész is vagy

Ha minden jól ment akkor innentől kezdve TWRP recovery van a telefonodon, rootolva van és egy BladeX9 Firmware Ver.T07 ROM fut a telódon.
Remélem segítettem ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv, ASZPi

(#39) makkker007 válasza benceman00 (#38) üzenetére

makkker007
(újonc)

Van rajta magyar nyelv? Mikor legutóbb fenn volt csak orosz angol kínai meg asszem maláj volt rajta, a partíciós táblát viszont jól összekócolta, alig ment vissza rá az 1.35

Ha az élet citrommal kínál, készíts belőle limonádét. LRH

(#40) benceman00 válasza makkker007 (#39) üzenetére

benceman00
(tag)

Igen, magyar

[ Szerkesztve ]

Üdv, ASZPi

(#41) yloz válasza benceman00 (#38) üzenetére

yloz
(újonc)

hi!

1.35 volt rajta.
sd-re felmásoltam 1.36-ot. twrp-vel frissítés.
2 patchet lefuttattam.

azóta viszont nem tudom a wifi-t bekapcsolni.
azt mondja üres a sim is.

próbáltam factory reset-et, aztán újra felrakást, de a helyzet ugyanaz.

nem vágom mi lehet a gond. tud vki segíteni? :)

(#42) benceman00 válasza yloz (#41) üzenetére

benceman00
(tag)

Szia

Itt van leírás hozzá, spz munkája szóval megbízható.
Vagy ez alapján csináltad?

Üdv, ASZPi

(#43) yloz válasza benceman00 (#42) üzenetére

yloz
(újonc)

az 1.35 ez alapján ment szóval gondoltam ide is jó lesz:
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=63371647&postcount=394

este megpróbálom majd újra. ránézésre nekem egyezik a 2 leírás.
azóta 1.35 vissza rakva és adja ugyanúgy mint előtte. csak a cél ugye 1.36 lenne. főleg a hang érdekel az tényleg javult? most néha nagyon gáz a minősége. 4g meg no comment. mindig vissza szoktam rakni 2g-re mert azon általában jó. aztán ha mobilnet kell akkor váltok 4g-re, de ez így elég gáz. :)
ujjlenyomat olvasó fura még. néha mint a villám, néha meg hiába tapogatom fél percig.
ha ezek javítva lettek akkor küzdök vele tovább. :)

(#44) benceman00 válasza yloz (#43) üzenetére

benceman00
(tag)

Nekem másik rom van fent. Lentebb írtam. 4g??? itthoni hálózatokat nem is nagyon támogatja tudomásom szerint. Fingerprinten én nem szoktam rajta tartani az ujjam hanem rákoppintok párszor, nagyon gyors.

Üdv, ASZPi

(#45) yloz válasza benceman00 (#44) üzenetére

yloz
(újonc)

Telekom LTE kapcsolódik most is.

(#46) edysan válasza benceman00 (#38) üzenetére

edysan
(újonc)

szia, megprobáltam meegcsinálni a leirtakat de a 23as pontnál elakadtam. mert a telo ujraindul de csak várok és várok, de nem kapcsol be. a bekapcs és a hangerö plusszal tudom csak életre kelteni a tleot. de akkor nem hozza be a 24es pont cuccait. tudsz segiteni?

(#47) benceman00 válasza edysan (#46) üzenetére

benceman00
(tag)

Szia

Bekapcs és hangerő gomb felre mit hoz be?
Nem kell megijedni, ha már bekapcsol nagy baj nem lehet ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv, ASZPi

(#48) edysan válasza benceman00 (#47) üzenetére

edysan
(újonc)

szia, örülök hogy válaszoltál :) bekapcsol ugy persze csak megszakad a folyamat és nem tudom manuálisan hogy kellene folytatni

(#49) benceman00 válasza edysan (#48) üzenetére

benceman00
(tag)

A TWRP recovery bejön?
Erre gondolok.

Nekem is itt volt gond először, próbáltad már elölről kezdeni az egészet? Nekem az segített.

Egyébként már vannak sokkal újabb és jobban működő romok.

[ Szerkesztve ]

Üdv, ASZPi

(#50) edysan válasza benceman00 (#49) üzenetére

edysan
(újonc)

felraktam ezt a blade rendszert és ezerszer jobb mint az eredeti amivel jött kinából...a szoftver eddig keseritette az életem de ezzel a blade szoftwerrel minden helyrejött...van ennél jobb is? :D amugy ez a cucc amit köldtél már nem jött be...sokszor ujrakezdtem de mindig itt megállt a történet. nem igazán értek hozzá örültem hogy eddig eljutottam...milyen a jobb rendszer? :D

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.