Hirdetés

Aktív témák

  • plehr

    újonc

    Kedves ph! fórumtársak.

    Sikeresen beruháztam egy ilyen Zbox nano AQ01 készülékre.

    Terveim között szerepelt hogy a 55 colos FullHD tv-hez hdmi'n keresztül XBMC t futtassak rajta. Első nekifutásra linux alapokon Openelec majd Xbmcbuntu aztán Windows7 az idle FPS a menüben lejátszás nélkül következőképpen alakult. Openelec--18-20 Xbmcbuntu--19-20 win7--14-18 .

    Nos a TV felbontása 1920x1080 Full HD .

    Mielőtt ez az egész htpc's mizéria elkezdődött. Természetesen utána néztem miben jó az intel alapu és miben az amd alapu minipc.

    Azt a nagy okosságot hámoztam ki az internet bugyraiból. Hogy az amd alapu sokkal de sokkal nagyobb videó lejátszó dekódoló kódoló és jobb grafikus teljesítő képességének köszönhetően. Lehetővé teszi majd a következő TV vel az uhd lejátszást a display porton keresztül.

    Úgyhogy maradtam az amd alapoknál. És nem is néztem utána az Inteles minipcknek .És itt van a kutya elásva. ___nem értek az Intelhez____ A chipsetek és processzorok számozása számomra legalább olyan mesterien kódolt változó mint a radeonok csoda ezresei amit jelzem 5 év után sikerült felfogni :)

    Lényegében az egész posztomnak a célja hogy segítséget kérnék kedves hardware mester fórumtársaktól milyen Zotac Gigabyte vagy" palmsized" barbone pc szolgálná ki azt az igényemet hogy stabil 60 fps legyen bármilyen videó lejátszása közben. Sanos ez a zotac linux alapon egy sd 4:6 képátlójú Disney mesénél is akad, amit a telefonom boldogan lejátszik mhl en keresztül.

    Szóval úgy érzem nagyon mellé nyúltam. És azonnal viszem vissza 3 napon belül és beszámoltatom / levásárolom egy jóval erősebb drágább készülékbe amit itt javasoltok

    Köszönöm hogy elolvastad!
    És nagyon hálás vagyok azoknak akik veszik a fáradságot és a drága szabadidejükben nekem keresnek majd inteles minipc't az elvárásaimnak megfelelőt. Vagy saját tapasztalatod is érdekel. Kérem azt ne tanácsoljátok hogy rakjak össze egy miniITX gépet. Nem szeretnék. Csak a legvégső esetben. Én egy ilyen előre gyártott Barbonet keresek.

  • plehr

    újonc

    Igazából a Hsz megírása óta. Böngészek hogy mi lenne a megoldás. És a Xbmc forumán megtaláltam.
    [link]

    Ez itt egy lista különböző intel NUC miniPC k re és tapasztalatok. Részletesen végig olvasva az oldalt kiderül hogy a I3 és i5 mindent visz. Még a legkomolyabb skineket is csomó addonnal.

    Én személy szerint másodjára nem bízom a véletlenre és a legerősebbet veszem i5-4250U HD Graphics 5000 [link]

    Holnap (Hétfőn délelőtt intézem ezt a vissza-cserét) addig még nézegetem az oldalt hátha valaki rám szól hogy "NE" :)

    :C

  • Bjørgersson

    félisten

    válasz plehr #1 üzenetére

    Barebone topic
    Építsünk HTPC-t (Home Theater PC) - hardver, szoftver

    Az első topik eléggé kihalt, szerintem nyugodtan írhatsz a másodikba is.
    Legközelebb pedig használd a keresőt mielőtt új topikot nyitsz!

    As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Aktív témák