Hirdetés

  • Újrázhat a Pixel Tablet

    ma Csak ezúttal dokkoló nélkül. A kiegészítő természetesen külön megvásárolható marad és elvileg érkezik az érintőceruza és a billentyűzetes tok is.

  • Megérkezett a Razer új csúcsegere, a Viper V3 Pro

    ph A némileg könnyebbé varázsolt termék a Viper V3 HyperSpeed formáját örökölte, ergo hosszabb, keskenyebb és picit magasabb, mint a V2 Pro.

Új hozzászólás Aktív témák

  • Warter

    őstag

    A tegnapi nap némi hackelgetéssel ment. És pár dolog kezd letisztulni.
    A Voyage MPD és a Volumio is Debian alapú, viszont míg a Voyage a régi stable branchet használja, addig a Volumio az új testing-et. Egyébként mind a kettő mpd alapú, csak a Volumiohoz ugye van rendes webes felület, a Voyage MPD-é csak egy egyszerű "router"-es admin felület. Emiatt pl az mpd eltérő a stable 0.16.7-et használ, míg a testing 0.19.1-et. Egyébként mind a két webes felület bárhova telepíthető némi kis igazítás után. Ami még érdekes, hogy A Volumio ahogy néztem ugyanazt a kernelt használja ami nekem van a normál debian-os Jessie image-ben.
    Ami még talán hasznos lehet, hogy a Volumioban van egy optimization script, ami a webes felületről is elérhető, ami a következő kernel paramétereket piszkálja:

    /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_governor
    /sys/block/mmcblk0/queue/scheduler
    /proc/sys/vm/swappiness
    /proc/sys/kernel/sched_latency_ns
    /proc/sys/kernel/sched_rt_period_us
    /proc/sys/kernel/sched_rt_runtime_us

    Végül én egy normál Jessie image-t okosítottam fel a Volumio webes felülettel és a szükséges csomagokkal. A legjobb az egészben, hogy a webes felületen keresztül szinte mindent be tudsz állítani, szóval nem kell se a mountolással, se az mpd.conf-val tökölni, mert könnyedén beállítható a felületről.

Új hozzászólás Aktív témák