Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kgymac

    őstag

    Tegnap upgradeltem az egyik 3TB-s SHR kötetem 6TB-sre, két lépésben.
    N40L, 2 SHR + 1 SHR2 kötet 8 hdd-vel, jun102b+dsm 6.1.7u3.
    Az első hdd csere után rendben elindult, kötetet javította 17:30 és 23:30 között. A másodikat csak ma reggel tettem be, utána elindítva a gen7 nem látszott a hálón, syno assis sem találta. Már majdnem kétségbe estem, látszólag volt kapcsolat a routerrel wifi-n, ph is elérhető volt, de a gateway-emet nem lehetett pingelni, belső hibát írt (win7, általában hibernálással kikapcsolva). A gen7 látszólag rendben elindult, a szokásos üzenetek voltak a képernyőn. Telcsin a fing is látta a nast, így nagy gond nem lehetett vele. A notit újraindítottam, utána már rendben látszott a gen7 a hálón, el lehetett indítani a kötet helyreállítását. Az elérhetetlenség okára nem sikerült rájönnöm, de a lényeg, hogy a nas elérhetetlensége esetén, pánikolás előtt érdemes ellenőrizni a saját hálót (pl. gateway vagy más gépek pingelésével, mobilról finggel ránézni stb), valamint egy win újraindítást eszközölni. Minden pen újraírást stb. csak utána.

    szerk: kicsit meglepődtem a számomra gyors kötet helyreállítási időn, közel teli (95%) kötet esetén is igen gyorsan végzett, a syno fórumon ennél sokkal hosszabb helyreállítási időket olvastam (1-2 nap). 6TB-s Toshiba N300-as hdd-ket választottam, eddig egész gyorsak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák