Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mazsi

    senior tag

    válasz jani32 #28 üzenetére

    Kevered a porokat :)
    A házi por nagyrésze PM10-es, ezt mérik a legtöbb helyen a régebbi állmások. Ez az a szemcseméret ami köhögést okoz, de pont ezért nem is olyan káros a tüdőre mint a PM2,5 méret. Ezt méri a Xiaomi, mert ez a legkárosabb hosszútávon. Nem lettem sejtbiológus, de én úgy értelmezem hogy a mi gépünk szűrőjén kívül lerakódó kosz a PM10, és a PM2,5 pedig belül halmozódik fel így tisztítva a levegőt.
    A vékony hapa szűrő meg majdnem felesleges. Rontja a gép hatékonyságát a plusz réteg, és kézzel le tudod törölni te magad is a szűrőt pár hetente. Meg egyébként is van már egy gyárilag.
    Az automatikával pedig ne legyél elégedetlen. Ha kis értéket látsz, az inkább azt jelenti hogy jó helyen laksz :) Nálunk a kinti levegőminőség ritkán megy 200-as PM10 érték fölé, de Ázsiában ez sok nagyvárosban szinte mindennapos.
    A baromi poros rongyod tele van szemmel látható háziporral ami 10 mikromilliméternél jóval nagyobb, a tökéletlen égés során keletkező korom pedig jóval kisebb-erre készült a gépünk. Ilyen az aeroszol, a sütés során felszálló zsíradékkal telített gőz, az autók kipufogógáza, a gyufa, de akár a kandalló füstje is, vagy a barbeque faszene.
    20-as érték alatti benti levegő teljesen elfogadott, belvárosban még a 30-50 is, pont ezért pörög fel csak 20 felett a cucc.
    De nyugodtan olvass utána, elég kiterjedt a szakirodalma. Tök jó alap a wikipédia forrásgyűjteménye a témában. Ha meg már érted mi és miért tisztul a szobában, továbbléphetsz a levegőben levő gázok arányár, mert az sem mindegy-de a szellőztetőrendszerek már másik topik tematikája.
    A lényeg a Galaxis útikalauz stopposoknak fő szlogenje feljebb.

    Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

Új hozzászólás Aktív témák