Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thoma91

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az lenne a problémám, hogy elromlott az xD memóriakártyám.
    Épp rá volt csatlakoztatva a fényképezőgép a laptopra és már be is olvasta a kártya tartalmát, amikor lehet, hogy egy picit megmozdítottam a kábelt vagy a fényképezőt, mind1, lényeg hogy abbahagyta az olvasást és kész.
    Lecsatlakoztattam, próbáltam elindítani a fényképezőgépet, el se indult, kiírta hogy xD kártya hiba.
    Gépre se tudtam ezután már csatlakoztatni.
    Beszereztem egy kártyaolvasót, beraktam a kártyát, a gép fel is ismerte új meghajtóként: látszólag nem volt rajta semmi, de az 1 GB helyből csak kb.700 mega volt szabad, szóval látszott, hogy rajt vannak az adatok, szóval elkezdtem volna visszaállítani (több progival is,nem először csinálom), de mindig lefagyott, gondolom amikor a hibás területhez ért.
    Gondoltam ezen akkor csak egy gyorsformázás segíthet, azután is vissza lehet nyerni az adatokat.
    El is indítottam a gyorsformázást, de kiírta a Windows, hogy nem tudta befejezni a formázást, majd ezután már fel sem ismerte a kártyát 1 gigásnak és azt írta a korábbi FAT fájlrendszer helyett, hogy RAW.
    Ekkor indítottam egy format m: /fs: FAT parancsot,
    Ez kiírta h (nem emlékszem pontosan): 1GB, fájlrendszer RAW, ellenőrzés... 100 %, majd ez is úgy tűnt, hogy lefagyott. Egy jó idő elteltével bezártam, mikor már látszott, hogy tényleg nem csinál semmit.
    Ezután már viszont, ha bedugom a kártyaolvasót a gépbe, úgy, hogy benne van a kártya, már semmit nem ismer fel, a kártyaolvasót sem. Ha nincs benne a kártya, akkor igen.
    Mondhatom jól felhúztam magam, legalább a kártyát szeretném már megmenteni, ha az adatokat nem is, valakinek van valami ötlete?

    Kösz előre is, üdv!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák