Hirdetés

2019. július 16., kedd

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-07-13 20:25:50

PROHARDVER!

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, JÁTÉKMÁSOLÁSRÓL, RGH-RÓL, FLASHELÉSRŐL, VPN-ES VÁSÁRLÁSRÓL,MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#175001) Benoe77 válasza EmThor (#174983) üzenetére

Benoe77
(senior tag)

Igen, a 10.0.17763.4088 OS frissítés után már csak lokális címről működik a remote play.

forrás

[ Szerkesztve ]

(#175002) chipesz válasza Zoleee83 (#174999) üzenetére

chipesz
(őstag)

Ha lelövi az Xbox Marketplace-t, azt csak úgy tenné meg, hogy átmigrálja a tartalmát a Microsoft Store-ba.

Nokia 7 Plus

(#175003) l.skywalker válasza Zoleee83 (#174999) üzenetére

l.skywalker
(Topikgazda)

Erről fogalmam sincs. Összességében kétlem, hogy egyben bármit is elérhetetlenné tennének, már csak a BC és a dupla BC miatt sem. Azok a címek amiknek van direktbe One-os verziója és amik nem lesznek BC-sek szépen lassan ki fognak kopni.

De One-ra is behúztam pár cuccot a megmaradt valutáimból:
Mafia III Deluxe Edition
Deus Ex: Mankind Divided - Season Pass
Sleeping Dogs™ Definitive Edition
Just Cause 3: Reaper Missile Mech
Just Cause 3 – Kousavá Rifle
Fear Effect Sedna
Explosive Weapon Pack
Weaponized Vehicle Pack
Thief - The Bank Heist

És nagyon várom a tavaszi akciókat, kifejezetten a DLC-ket. Mire lesz gépem, a lehető legtöbb DLC-t be akarom "okosban" húzni...

El tudtam költeni a 4 török buznyákomat is végre :D

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

(#175004) NoOne1976 válasza fordjee (#174981) üzenetére

NoOne1976
(senior tag)

S vs. X.
Én is sokat meditáltam, mielőtt S-ről X-re cseréltem, hogy megéri-e, kell-e nekem stb. Utólag azt mondom, hogy ezen gondolkoztam, miközben a pár ezer forintokat úgy költöm el játékokra, hogy egy percre el nem indítom őket, és jó eséllyel a jövőben sem fogom (nincs ennyi időm). Vagyis ebben a hobbiban nem az a drága, hogy megveszel egy X-et, hanem hogy éves szinten iszonyatos pénzt lehet elszórni vásárlásra. "Kell, mert csak:)" érzés úrrá tud lenni az emberen. Főleg neked, aki majd elkezdheted pótolni az elmúlt évek címeit. Persze, ha tudatos vagy és lesz egy fifád, más meg nem kell, akkor a racionális döntés az S.

(#175005) fordjee válasza Cloud Strife (#174996) üzenetére

fordjee
(kvázi-tag)

Köszi a válaszokat, még mindig nem tudom melyik lesz, de kitalálom gyorsan:) Az időtállóság valóban fontos, amiatt az X felé hajlok.
Nézegettem aprón, de 1Tb-os garanciális S nem nagyon van 60-70 alatt. X-et mondjuk találtam 100ezer környékén, az valóban jóval olcsóbb.
Új nem fontos, de a biztos 1-2 éves garancia igen. Meg az 1Tb is.

fordjee

(#175006) fordjee válasza NoOne1976 (#175004) üzenetére

fordjee
(kvázi-tag)

Nagyjából ezt a terv, Far Cry 5 és Nfl a 2 játék, amivel leginkább játszanék. 360-on rengeteget játszottam a Far Cry 3-al, mással nem is. Időtállóság miatt az X lenne a jó, de most hogy erre rávilágítottál, szerintem maradok az S-nél, annyit nem fogok játszani, hogy megérje az X. Amiatt a 3-4 játék miatt, amivel egy év alatt játszani fogok, valóban nem érné meg az X.

fordjee

(#175007) NoOne1976 válasza fordjee (#175006) üzenetére

NoOne1976
(senior tag)

De megközelítheted ezt úgy is, hogy nem szórod el a pénzt fölösleges játékokra, így belefér a gyorsabb, időtállóbb X. Én azért bízok benne, hogy a következő generáció megjelenésekor az X 1-2 évig még jól fog üzemelni, de hogy egy S mit fog nyújtani, mire lesz elég, az már kérdéses.

(#175008) KardosAttila válasza fordjee (#175006) üzenetére

KardosAttila
(tag)

Ennyire a generáció vége felé én már nem vennék X-et, engem mondjuk az is visszatart, hogy komolyabb tv-m sincs, emiatt egyiket se veszek, se tvt, mert akkor ne csúfoskodjunk egy one s-el, se x-et, mert akkor már ne egy full hd monitoron játszak. :D

(#175009) Medocsabi válasza fordjee (#174981) üzenetére

Medocsabi
(PH! addikt)

Csak pénz kérdése a dolog, a játékok minden xboxra kijönnek ebbenm a generációban. Nekem első generációs boxom van, nem is s, és simán elvagyok vele:) Nyilván ha belefér, akkor megéri az x, szebb grafika stb...

Ami nem öl meg az megerősít.Kivéve a Medve.... ...A Medve az megöl!

(#175010) Medocsabi válasza KardosAttila (#175008) üzenetére

Medocsabi
(PH! addikt)

"Ennyire a generáció vége felé én már nem vennék X-et"
???
ez a generáció még jó 3-4évig marad, és végig lesz visszafele kompatibilitás ;)

(#175011) NB2 válasza NoOne1976 (#175004) üzenetére

NB2
(tag)

Az egész csak önuralom kérdése:) Illetve függ a szabadidőtől. Nekem vannak más dolgok is amik elég sok időt elvesznek az életemből.
Én csak azokat a játékokat veszem meg amire van időm, magyarán addig nem veszek újat amíg ki nem játszottam. Az idő nekem dolgozik, mert a játékok idővel csak olcsóbbak lesznek. Egy felnőtt ember simán túléli, ha nem a megjelenés napján játszik egy új játékkal, hanem fél év múlva.

(#175012) KardosAttila válasza Medocsabi (#175010) üzenetére

KardosAttila
(tag)

Nem lett még kimondva, hogy az új generációval az X még támogatott marad-e, ha igen, és minden új játék megjelenik rá, akkor jó lehet,de ha mondjuk jövő év végétől már semmi új nem jelenik meg rá akkor nem annyira. :\

(#175013) KardosAttila válasza NB2 (#175011) üzenetére

KardosAttila
(tag)

így van, én is így gondolom,amire nincs szükségem az ráér, úgyis csak esik le az értéke.

(#175014) csucsu52 válasza HunChris (#174994) üzenetére

csucsu52
(kvázi-tag)

Köszi.
Viszont akkor már lehet még jobban fillérbaszni, ha cdkeysen veszek 3 havit 10,69USD-ért, ahhoz viszont elvileg minden beváltásnál jár a +1 hó... :)

(#175015) Bogyi007 válasza fordjee (#175005) üzenetére

Bogyi007
(PH! kedvence)

Vadonatúj 1 TB-os gépeket tudsz venni Konzolvilágnál 69990 forintért Bf5-el vagy Shadow of the Tomb Raider játékkal...

De Konzolok Szervizénél is van ugyanennyiért:
XBOX ONE S 1TB + BATTLEFIELD V DELUXE EDITION

XBOX ONE S 1TB + BATTLEFIELD V DELUXE EDITION + ASSASSIN'S CREED ODYSSEY - 74990

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - Samsung 61XX UHD tévékhez beállítási segítség Xbox One S/X és/vagy Ps4 esetén: https://gamepod.hu/tema/samsung_lcd_tv/hsz_115973-115973.html

(#175016) chipesz válasza KardosAttila (#175012) üzenetére

chipesz
(őstag)

Elég megnézni hogy amikor a One megjelent még elég sokáig jött 360-ra játék. Lehet hogy kiherélt volt (khm. Horizon 2), de volt. 😁

Nokia 7 Plus

(#175017) KardosAttila válasza chipesz (#175016) üzenetére

KardosAttila
(tag)

Jött,de már nem emlékszem pontosan, gondolom nem minden játék, csak néhány. Most valószínűbb, hogy az X lesz az "új" S, logikusnak tűnik, csak még nem lehet tudni biztosan. De nem örülnék neki ha a 120k-s konzolra 2021-be már nem jelenne meg minden.

(#175018) Medocsabi válasza KardosAttila (#175012) üzenetére

Medocsabi
(PH! addikt)

Az új gépek hírére a MS azt nyilatkozta, hogy végig meglesz a kompatibilitás. ettől tartanék a legkevésbé, pláne x-nél.

(#175019) F_Peter válasza Medocsabi (#175018) üzenetére

F_Peter
(senior tag)

Ráadásul az egyik spekuláció szerint a next gen alsó gépe gyengébb HW-ben mint az X.
Mondjuk szerintem ez sem jelent semmit. 🙂

A kérdés pénz és ember függő. Nekem másodlagos gépnek (néha ketten játszunk) volt az S, de sok játéknál - aminél hozzászoktam az X-hez - már zavart annyira hogy azt is becseréljem X-re.

(#175020) figure85 válasza KardosAttila (#175017) üzenetére

figure85
(PH! addikt)

Én nem igazán bíznék ebben a dologban, hogy a mostani X az a következő generációban az alap konzol szintje lesz. Ugyanis az X hátránya elég komolyan kihatással lenne (ez a PS4 Pro egyik hátránya is). A hátránya pedig, hogy bár GPU-ban sokkal erősebb most mint az S (és ha igazak a kiszivárgott infók az akkor érkező alap konzolnál is erősebb lesz), de CPU részen kb. 30% gyorsabb mint az S és a FAT. És ez egyik pont ahol a fejlesztőknek nagyon nem fog tetszeni a platform (már ha kötelező lesz rá kiadni a nextGen játékokat is az X-re)

A másik ok ezzel összefügg, és ami nem más mint a fejlesztő környezett. Ami reméljük, hogy sokkal jobb lesz mint amit a One rendszerhez készült, mivel több játékfejlesztő is elmondta, hogy egy multiplatform játék optimalizálása/fejlesztése One-ra sokkal több időt vesz igénybe mint PS4-re, köszönhetően a One-os fejlesztő környezetnek (anno ez volt a PS3 egyik nagy handicap-je az Xbox 360-hoz képest, ami a mosatni generációnál pont megfordult).

(#175021) NoOne1976

NoOne1976
(senior tag)

Ha meg azt nézzük, egy S, de még egy X árából is hány AAA játék day1 megvétele jön ki? Ebből is látszik, hogy nem a hardver megvétele a drága, hanem a szoftveré. Én mondjuk mindig ráérek, elvagyok az akciós címekkel, így kevesebbet költök, bár pont emiatt sokszor azt érzem, hogy ezer Ft-ért nem hagyom ott, mert ha csak két órára kipróbálom, már olcsóbb, mint egy mozi.

(#175022) Cloud Strife válasza fordjee (#175006) üzenetére

Cloud Strife
(őstag)

Nézd gyakran, van amikor Slim is nagyon jó áron felkerül, nem ritkán 50-55000-ért is ki lehet fogni!

Galaxy S10+

(#175023) EmThor válasza Benoe77 (#175001) üzenetére

EmThor
(őstag)

Köszönöm ezt nem tudtam, ennyit arról, hogy ott játszok ahol még ahogy akarok, nagy f@szt, szépen kinyirták a lehetőséget, hogy benyomják az Xcloud-ot a helyére. PS4-en évek óta megy a remote play, nem zavart senkit.

[ Szerkesztve ]

X360, X1: Gardan De Thor

(#175024) Medocsabi válasza figure85 (#175020) üzenetére

Medocsabi
(PH! addikt)

És ugye mindez egyelőre csak találgatás. Mert ha attól való félelmében az ember nem vesz valamit, hogy elavul, hát akkor ma már ne vegyen telefont, tévét, autót, meg úgy kb semmi mást sem :))
egy személyes vélemény az új generációhoz:
A teljesítmény bőven elég most is, szerintem pont nem ezen a pc vonalon - ha nem elég a kakaó, pakoljunk bele még plusz cpu magot,nagyobb frekvencián stb- kellene tovább haladni, sokkal inkább a hozzáadott értékekkel kellene foglalkozni. Amitől konzol a konzol(guitar hero, kinect, stb)

[ Szerkesztve ]

(#175025) l.skywalker

l.skywalker
(Topikgazda)

Itt nézhető majd élőben a Google Keynote a GDC-ről: [link]

Kezdés: 18:00

[ Szerkesztve ]

(#175026) figure85 válasza Medocsabi (#175024) üzenetére

figure85
(PH! addikt)

Persze, hogy találgatás ez, de ettől függetlenül vannak olyan dolgok amiket nem nagyon lehet megváltoztatni. Ilyen a már meglévő hardveres (és szoftveres) erőforrás. Ami már most az X-nél is szűk keresztmetszetnek tekinthető (CPU), nem hogy egy új generációnál. Ha a Microsoft meg akarja tartani a jelenlegi X-et mint alap konzol (most natív játékfuttatásra kell gondolni), akkor valamennyire saját magát lövi lábon, hogy még 6-7 évig szeretne támogatni egy olyan architektúrát ami már 2013-ban se volt egy túl jó döntés (de nem volt nagyon más nyereséges megoldás).

Persze ott az xCloud. Ugyanis ez esetben nem lesz gond a előrefelé kompatibilitással.

De ez igen, elég egyértelmű, hogy majd eldönti, hogy mi legyen ha már hivatalosan is többet tudunk.

(#175027) Döglött Róka válasza figure85 (#175026) üzenetére

Döglött Róka
(PH! addikt)

Miért nem volt túl jó döntés? A fejlesztők jobban szeretik mint a powerPC alapú architektúrát.:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#175028) fordjee

fordjee
(kvázi-tag)

Köszi mindenkinek, sima S lesz, 70ezerért (egyelőre) nem vészes az ára, szerintem be fog válni:)

fordjee

(#175029) l.skywalker

l.skywalker
(Topikgazda)

Hétvégén Free Play Days keretében:

[ Szerkesztve ]

(#175030) #78687232 válasza l.skywalker (#175029) üzenetére

(törölt tag)

Ez most meglepett, a Hunt mellé felkerült mint kipróbálandó játék. Nem tudtam hogy már van belőle épkézláb verzió, köszi

(#175031) figure85 válasza Döglött Róka (#175027) üzenetére

figure85
(PH! addikt)

A PowerPC alapú architektúrával se volt komolyabb bajuk. Legalábbis Xbox vonalon, mert mellé járt egy nagyon jó, és fejlesztői mércével nézve, egy "felhasználóbarát" fejlesztői környezett. Ugye PS3-ál ez volt az egyik komoly gond, hogy az rendszer rendszer amit a Cell-hez adott ki a Sony, azt igazából a belsős stúdiói kivételével, nem nagyon tudták normálisan használni mások. Maximum a generáció végére tudták grafikailag beérni az Xbox360-at (egy elvileg legalább kétszer olyan erős hardveren).

A jelen generációban bár az alap gépek kb. CPU-ban azonosak és csak a GPU részen erősebb a PS4, mégis elsősorban nem a gyengébb grafikus tudásban volt/van hátrányban a One, hanem, hogy a Microsoft egy olyan környezet adott hozzá, ami használhatóságban nagyon elmaradt a PS4-hez képest. Vannak fejlesztői nyilatkozatok, hogy egyszerűen fogalmazva például egy dolgot PS4-en 10 kattintásból tudnak megoldani addig One-on ezt 15-böl kell. Ez így nagyon képletesen van. Ez sajnos az előző vezetés sara főleg. De szerencse ezt azért mára már javította részben a mosatni vezetés.

(#175032) l.skywalker

l.skywalker
(Topikgazda)

BFV Firestorm pályája a valaha volt legnagyobb Battlefield pálya "ever"

(#175033) Def26 válasza l.skywalker (#175032) üzenetére

Def26
(PH! félisten)

nem értem miért erőltetik minden játékba ezt a játékmódot. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Volvo:On,

(#175034) hhenry válasza Def26 (#175033) üzenetére

hhenry
(őstag)

Hát eléggé felesleges mindenhova főleg ha a story rovására megy(B Ops IV)

(#175035) l.skywalker válasza Def26 (#175033) üzenetére

l.skywalker
(Topikgazda)

Elősző' próbájjad má' ki, aztán nyavajogj :D

(#175036) gproject

gproject
(fanatikus tag)

Nem tudom elkerulte e a figyelmem, de meg nem lattam itt.

Minden TR akcios

[ Szerkesztve ]

Huawei p20, Acer 15 Chrombook, Acer 14 Chromebook, Nvidia Shield TV, Xbox One S(g4BorG lvl1 noob)

(#175037) AMD Power válasza F_Peter (#175019) üzenetére

AMD Power
(Jómunkásember)

Ezért is jöhet nálam majd szóba csak az erősebbik Anaconda.

Xbox One X White Special.

(#175038) AMD Power

AMD Power
(Jómunkásember)

Hiába húzzák le ebben a tesztben is ,én már alig várom ,hogy neki essek! ;]

Just Cause 4 teszt

Xbox One X White Special.

(#175039) mike1334 válasza Def26 (#175033) üzenetére

mike1334
(PH! kedvence)

Nem értem miért erőltetik a sztori módot, ha a battle royal mód rovására megy :DDD ;]

...unless the law provides otherwise.

(#175040) zsolti72837 válasza l.skywalker (#175029) üzenetére

zsolti72837
(őstag)

Ezt már most is lehet játszani, igaz? :B
Vajon ebből is lesz lemezes verzió?

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 123 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#175041) pzstm

pzstm
(Jómunkásember)

Kíváncsi vagyok Google Stadia-ra mit mondanak emberek...mivel Xcloud hülyeség és nem kell és őgysem akarja senki :DDD :C ;]

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#175042) hhenry válasza pzstm (#175041) üzenetére

hhenry
(őstag)

200 ezren se vagyunk?! :O

[ Szerkesztve ]

(#175043) F_Peter válasza AMD Power (#175037) üzenetére

F_Peter
(senior tag)

Én is így vagyok vele, de lássuk meg mit hoz a jövő. Ebbe az egészbe szerintem egy csomó dolog beleszólhat magukon a konzolokon kívül is, hogy miként változnak és hogy mi fogja igazából adni az "élményt" . Akár kijelző fronton, játék fejlesztői fronton, stb.

(#175044) l.skywalker válasza pzstm (#175041) üzenetére

l.skywalker
(Topikgazda)

Elsőre eléggé hasonló az egész, mint a jelenleg is működő Xbox Live, PS rendszerei, kivéve, hogy ez full online. De a Data Center-ben lévő "egységek" specifikációi kísértetiesen hasonlítanak a next-gen konzolokéra amiket eddig lehetett olvasni. Pl. 10,7teraflop, custom AMD GPU stb...

(#175045) figure85 válasza l.skywalker (#175044) üzenetére

figure85
(PH! addikt)

Mivel az AMD-n kivül nem igazán van alternatíva egy ilyesmi x86 alapú SoC-ra így ez annyira nem meglepő.

Nekem inkább az a furcsa, hogy ha a kontroller külön csatlakozik WiFi-n keresztül az adatközpontokhoz, mint a használt kijelző, milyen lesz maga az inputlag? De gondolom erre is gondoltak.

Illetve ha mindenkit be akarnak vonzani, akkor jöhetne Xbox-ra is a natív Chrome :DDD

Illetve xCloud-hoz kapcsolódóan, még kérdés, hogy a Microsoft-nál milyen sűrűn lesznek maguk az adatközpontok.

[ Szerkesztve ]

(#175046) Def26 válasza pzstm (#175041) üzenetére

Def26
(PH! félisten)

hát, ha hiszed ha nem, már sokaknak az szimpi, hogy a google nem MS. :D

(#175047) pzstm válasza Def26 (#175046) üzenetére

pzstm
(Jómunkásember)

pont erre utaltam, pedig mostanában egyre több bajom van nekem (is) velük (Google dolgokkal).

Google fiókom youtube miatt van csak, ráadásul a böngészővel is hetente szívok.

Mindenesetre én minden ilyenre nagyon nyitott vagyunk, következő 1 hónapban is több mint két hetet leszek külföldön, üzleti vacsik után a hotelszobában pont jó lenne ilyesmi :DDD

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#175048) #78687232 válasza Def26 (#175046) üzenetére

(törölt tag)

Valahol az élén lehetsz ha jól sejtem. Igaz, hogy semmi extra nincs ebben a google cuccban elsőre, de biztos nagy siker lesz. :D

(#175049) Def26 válasza #78687232 (#175048) üzenetére

Def26
(PH! félisten)

bingo. :D én nagyon rühellem az MS -t. az xbox az egyetlen ms termék amit megtűrök itthon és drukkolok a googlenek, de nem hiszem, hogy nagyobb sikert elérnének.

(#175050) l.skywalker válasza Def26 (#175049) üzenetére

l.skywalker
(Topikgazda)

Az input lag az egésznek a kerékkötője. a Google most egy direkt csatlakozású kontrollerrel akarja ezt megoldnai. Hát meglátjuk.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.