Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PeliScan

    addikt

    Nha ez egy egy jó topic lesz erre:

    Lehet vhogy a Word-ben (vagy bármi más szövegszerkezsztőben) összeszámoltatni egy bizonyos szavak számát? Tehát bírom h ''béla'' és kiírja h hányszor szerepel.

    Mégjobb lenne, ha meg tudná mondani a piros és kék színű betűkkel írt szövegek egymáshoz képesti betűarányát, de a fenti megoldás is kielégítő lenne.

  • PeliScan

    addikt

    Sziasztok! :)

    Egy egyszerű kis kérdésem lenne, viszont nagyon sokat tudnátok vele segíteni nekem! Le kell gépelnem majdnem száz oldalnyi interjút, magnóról. Kb így néz ki az egész:

    ...
    K: Testvéreid akkor otthon laktak még?
    V: Nem, egyikőjük sem.
    K: Tehát akkor egyedül voltál már?
    V: Igen, már csak hárman voltunk.
    K: Említetted a szüleiddel való konfliktusodat. Ez csak a szokásos tinédzserkori lázadás volt?
    V: Igen! Meg hát alsóban nagyon jó tanuló voltam, ezért nagyon nagyk voltak az elvárásaik, és ezért kicsit elegem lett belőle, hogy mindig nekem kellett lennem mindenhol a legelsőnek, és zavart.
    K: Ezt elvárták tőled?
    V: Igen, elvárták hogy ott is kitűnő legyek meg osztályelső.
    K: Nekik mi volt az iskolai végzettségük?
    ...


    Tehát majdnem minden enter után be kell ütnöm hogy Kérdező: vagy Válaszoló, rövidítve K: vagy V:

    Megoldható az, hogy minden enter leütése után egyszer K: legyen a sor elején, másszor V: ? Nagyon sok időt spórolna meg nekem...

    köszi előre is! üdv all,

Új hozzászólás Aktív témák