Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    XP-telepítésről lenne szó:
    hogyan lehetne elintézni, hogy az egyik partíció (a háromból) ne ragaszkodjon a C: elnevezéshez, elintézve ezzel azt, hogy a Rendszerpartíció mindenféle más betűjelet kapjon?
    A lényeg, hogy természetesen azt szeretném, hogy a rendszerpart. C legyen, és ne mondjuk D, de a telepítő lemezkezelő szekciójánál az egyik partíciót C-nek látja. Amit végképp nem értettem, hogy az előtte rajta lévő Windows betűjelét D-nek látta (pedig az tényleg C volt), de ezzel akkor nem foglalkoztam, de továbblépve már másik partíció C betűt kapott. Ezt a partíciót nem törölhetem, mert adatok vannak rajta, tehát valami más megoldás kell.
    Már azt is csináltam, hogy
    1.) létrehoztam egy új partíciót, majd újraindítottam a telepítőt, így sem volt jó.
    2.) feltelepítettem az XP-t a D-nek jelölt part.-ra, de XP alatt a rendszerpart. már F lett! Ráadásul a C-nek jelölt partíciót jelölte meg aktívként, rendszerként és ide pakolta a bootszektor fájljait, a másik partíciót, ahol a Windows mappa van, megjelölte Rendszerindítóként... :Y :W
    Ekkor másik gépről átpakoltam a bootszektor fájljait a C-nek szánt part.-ra, és ezt jelöltem meg aktívként, a másikat inaktivizáltam "diskpart"-tal. De továbbra se jó, mert így el se indul...

    Hogyan lehetne rábírni a telepítőt, hogy engedje, hogy C betűjelet adjak a fő partíciónak? :F

    Előre is köszi! :R

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák