Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz King Unique #73 üzenetére

    Pont ez a meg akarják különböztetni vezetett el a kiterjesztett Start menühöz, azaz a kezdőképernyőhöz, plusz ugye a mobil platform irányzat erősödése együtt.

    A zárt kódos (fizetős) vásárlói tábort ez különbözteti meg az ingyenes, nyílt forrású Linuxért rajongótól. Ha megnézel egy OpenSuSe-t, ránézésre sok változás nemhogy egy főverziószám ugrás között nincs vizuális szempontból, de nem ritkán kettő, sőt három között sem.

    Lenne egy jó pár ötletem, hogy mivel lehetne feldobni a következő Windows-t, de ezzel két gond is van:
    - ezek már mind létező dolgok, csak nincsenek beépítve, vagy egyenesen harmadik féltől származnak
    - gazdasági szempontból a Microsoftnak mérlegelnie kellene, hogy életben tartsa e mindet

    Mit is lehetne meglépni?
    - A Windows 9-be visszahelyezni az Aero Glass-t, a hagyományos Start menüt, és vagy fejleszteni egy saját ObjectDock-ot, vagy felvásárolni a Stardock féle csapatot (Iconpackager, WindowBlinds stb), és úgy implementálni az egészen szőrüstől bőrüstől. E mellett lehetne még a metrós kezdőképernyő ami a Windows 8.x-ben van, illetve a Windows 9-es képeken feltűnt hibrid, ami látványra is fáj.

    Na ez az ami nem igen fog megtörténni. De ha mégis megtörténne, akkor meg azon menne a siránkozás, hogy nagy lett a telepítő mérete, több helyet foglal a telepített rendszer, és megnőtt a RAM fogyasztás is.

    A Microsoft korábban már kifejtette, hogy a hagyományos start menüt nem tudják már hova fejleszteni, és ezen kijelentésükkel én maximálisan egyet is értettem.

    De egy pillanat erejéig: mi lett volna a Windows 8.x sorsa, ha a kezdőképernyő helyett maradt volna egy az egyben a Windows 7 Start menüje, és az Aero Glass?

    Hát például az, hogy nem lehetett volna megkülönböztetni a 8.x-et ránézésre a Window 7-től, és a sok egység sugarú júzert hidegen hagyta volna az, hogy mi is van a motorháztető alatt. A Microsoft fiókhoz kötés, a OneDrive integrálása, az okosított Windows fájlkezelő stb, nem hiszem, hogy érdemben hozott volna változást, a ma már történelemnek számító 2012-es debütáláskori majd az azt követő piaci években.

Új hozzászólás Aktív témák