Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Geth #140149 üzenetére

    Nagyon hosszú, de dióhéjba,
    Egy mini PC-n amin CSAKIS USB lukak vannak, sikeresen letiltottam biosba az usb-t.
    Így a gép abszolút elérhetetlen mivel nincs periféria amin hozzáférnék.
    A "vedd ki a cmos elemet" kezdetűeken túlvagyok, 15 hazai és angol fórumban se tudtam egyszerűen megértetni hogy ebbe a pc-be a bios és a beállításai egy flash eprom IC-ben tárolódnak ami 15 év bios elem kivétel után se áll alapra.
    Szereztem egy bios IC dump fájlt amit egy nagyon kedves, segítőkész fórumtárs beleírt a csipbe.
    Bootol és van is USB.

    DE. A dump az egy 2/64-es gépé, az egész interneten ez az 1 darab van fennt, viszont az én gépem 4/64-es, aza nem lát az új biossal csak 2G ramot. Pedig 4 van benne. Minden a mini alaplapon van forrasztva, emmc, ramok 8x512, wifi Z8300 SOC lan stb.
    És ha most megcsinálnánk egy RDP elérést, majd visszacserélnénk az eredeti 4/64-es bios ic-t, boot és rdp-n OS alól ha be lehetne állítani a biosba hogy USB XHCI mode--->enable akkor meg lenne oldva a probléma.

    4/64-es bios dump a földön de szerintem az univerzumban sincs elérhető, napokig kerestük, orosz oldalakon voltak rá utaló jelek de 4 évesek a fórum bejegyzések és a linkek mind halottak.
    Kb. ennyi a történet. Ezért kérdeztem, létezik-e futó OS alóli UEFI birizgálás.

Új hozzászólás Aktív témák