Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Üdv!

    Adott Win 7 64bites oprendszer 4GB rammal.
    Le volt tiltva a lapozófájl, mert gondoltam 4GB ram csak elég lesz mindenre.
    Ez egy netezős, esetenként filmnézős konfig (E6500 CPU + G41-es alaplap).

    Általános használat mellett nincs is gond vele.
    De Chrome böngészőt használva már 5-10 megnyitott tab mellett is rendszeresen felugrik egy idő után ez:

    Namost tudom, h a Chrome tabonként borzalmas módon zabálja a memóriát, én nem is használom, de sajnos nem egyedül én használom ezt a gépet, lakótársaim dolgoznak a chrome-al, ez a hibaüzenet is náluk szokott felugrálni.
    Ráadásul megnéztem a memóriahasználatot, amikor ezt kiírja a gép, akkor még mindig van ~1GB szabad ram.
    Gondolom a Win 7 csak jót akar nekem, és ezért figyelmeztet, de nem lehet ezt kikapcsolni?

    Régen az XP csak akkor dobta fel az "elfogyott a virtuális memória" hibaüzenetet (letiltott lapozófájl mellett), ha valóban a határán járt már a fizikai ramnak.
    Nem lehetne, h a Win 7 is csak akkor jelezzen?

    Nem tudom lebeszélni őket a Chrome használatáról, munkájuk miatt azt használják; más megoldás kellene.

    Ja igen, visszakapcsoltam a lapozófájlt, de csak ilyen 128-256 MB ramokkal engedélyeztem, de így is felugrál; állítsak be 512-másfél-két gigát lapozófájlnak?

    Ugyanilyen konfig van a konyhánkban is mint letöltőgép, azon is ugyanez a helyzet, tehát nem a gépekkel van gond.

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Új hozzászólás Aktív témák