Hirdetés

Aktív témák

  • Szali

    tag

    Sziasztok!

    A problémám a következő:

    Adott egy T-online-os kapcsolat PPPoE modemen keresztül, ami be van dugva a szerverembe.
    A kapcsolat fix IP-címmel NEM rendelkezik.
    A szerver win2008R2 SP1.

    A szerverben 3 hálókártya van:

    "203": ip: 192.168.2.250
    subnet: 255.255.255.0
    átjáró: -
    dns1: 192.168.2.250

    "303": ip: 192.168.3.250
    subnet: 255.255.255.0
    átjáró: -
    dns1: 192.168.3.250

    Ezek a belső (géptermi) hálózat kártyái, amik 1-1 géptermet szolgálnak ki.

    A harmadik kártyánál fingom sincs hogy mi állítsak be, ha fix ip-t adok neki, az se jó, ha DHCP-n hagyom, az se jó.

    A probléma az, hogy hiába próbálok a szerveren a kétféle ismert csatlakozási módszer közül (1. igény szerinti kapcsolat, 2. PPPoE kapcs + NAT) csatlakozni a netre, egyikkel sem tudnak a kliensek netezni.
    A szerveren van működő netkapcsolat, a kliensek teljesen jól működnek a hálózaton, a szerverig ellátnak, de tovább a net felé nem, hiába van a szerveren netkapcsolat.
    AD, DNS, DHCP, RRAS telepítve és konfigolva van.

    Nagyon kérlek segítsetek, már 2 hete ezzel szopok, ez egy suli és jövő héten évkezdés. már 4szer újrahúztam a szervert és még mindig nem jó.:((
    Ha valaki tudna segíteni, hogy Teamviewerrel belenézne, hogy mit rontottam el, megköszönném.
    Aki tud segíteni, a magrat2009@hotmail.com címre küldje el légyszi a telszámát és megbeszéljük, mikor tud benézni hozzám.
    Hosszú flame-ekre egyszerűen nincs időm, ha valaki hatékony megoldást tud, írja meg, de sztem ezt látni kell:) már 2 rendszergazda elvérzett rajta:(

    A másik szerveremet, ami sulinetes, fél nap alatt felhúztam és azóta is működik, de ott ugye van fix ip-címem és routeren keresztül dzsal a petró:)
    Ez a betárcsázós, két belső hálókártyás variáció kiborította itt a bilit elég komolyan:(
    Már azt is megcsináltam, hogy a modem és a szerver közé tettem egy routert, adtam neki egy fix címet és a szerver külső lábának is, de így se megy:(

    Előre is köszönöm a segítséget

    Szalontai István
    06-30-421-7343
    magrat2009@hotmail.com

    ''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

  • Szali

    tag

    jó telszám: 06-30-921-7343

    ''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

  • Szali

    tag

    up...

    ''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

Aktív témák