Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • The DJ

    addikt

    válasz Akor #15 üzenetére

    Én is a Debian mellet voksolnék. Csomó copy & paste leírás van, amihez különösebb hozzáértés sem sok kell. Kimásol, beilleszt, futtat, a rendszer megoldja a többit, ha nem jön közbe semmi komplikáció, de friss (nem összehányt) rendszer esetén nem jellemző.

    Utána jöhet egy Apache + MySQL + PHP kombó és végül ha szereted a Cpanel szerű megoldásokat, akkor van tömérdek ingyenes alternatíva is, amik közül én személy szerint az ISPConfig 3-as verzióját ajánlom. Tartalmaz beépített magyar nyelvet is, webes felületen belépsz és hozzáadhatsz weboldalakat, e-mail címeket, FTP hozzáférést, adatbázist, stb. Egyszerű és logikus a felépítése. Adhatsz az ügyfeleknek elérést a webadminhoz, amiben persze korlátozottabban, de ők is beállíthatják, amit szeretnének.

    Ehhez itt egy korrekt és érthető leírás Debian Lenny esetében: [link]

    Squeeze-hez is van már: [link]

    Én viszont annyira nem erőltetném a virtuális szervert. Ha komoly a szándék és hosszútávú célokra kell, akkor inkább megéri beruházni egy szerverbe. Nem kell rögtön egy erőgép, a kisebb brand masinák is nagyon szépen teljesítenek. Nálunk van egy HP Proliant ML110 G5-ös gép, ami hasonló feladatokra van használva és több mint 1 év uptime-ot tudhat maga mögött.

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Új hozzászólás Aktív témák