Hirdetés

Aktív témák

  • Danii26

    csendes tag

    Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni. Be szeretném állítani a Wake On Lan funckiót a számítógépemen. Rengeteg információt olvastam már róla a neten, de igazi leírást nem találtam, vlvamilyen lépést mindig kihagynak belőle és eléggé megzavarodtam. Kezdő vagyok e téren, de megpróbálom leírni, hogy eddig mit csináltam. A BIOS-ban beállítottam a WOL funkciót, a hálózati beállításokban is beállítottam. Belső hálózatról fel is tudom ébreszteni a gépemet, azonban külső hálózatról már nem. UPC-s routerem van. Szerintem az UPC-s router lehet a probléma, mivel ha bemegyek a router beállításaiba, alig lehet valamit állítani. Konkrétan porttovábbítás funkció van csak benne, semmi más, eléggé egyszerűnek tűnik. Neten olvastam, hogy a következőket kellene beállítanom: IP&MAC binding, DHCP, Virtual Servers. Ezekkel kellene játszanom, viszont ilyen funkciók ebben az UPC-s routerben nincsenek. Kössek be egy TP-LINK routert és azzal menni fog szerintetek? Vagy valaki UPC-s routerrel is meg tudta csinálni? Megköszönném a segítséget és ha valaki leírná, pontosan hogyan is kell beállítani ezt a Wake On Lan funkciót, mert a netes kesze-kusza leírásban teljesen elveszek.

Aktív témák