Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    válasz soldi3r #544 üzenetére

    Szia! Eddig 7 db-ot uzemeltem be, kis halozatokon, PLC tavoli eleresere (2014 vege ota nincs mar ralatasom, hogy mi tortent veluk, amig hasznaltam oket, mukodtek). Egy halozaton volt csak bajunk vele, ott relative sok VLAN mukodott, a switch-ek es egyetlen router aktivan managelt volt, de hosszu probalkozasok utan sikerult oszehozni a kapcsolatot az eszkozzel.

    Ha siman berakod egy DSL modem/router kombo moge, akkor csak egy fix ip cim kell nekik, ill. van egy port, amit tovabbitani kell erre a fix ip-re (https://ewon.biz/sites/default/files/kb-0209-0-en-talk2m_used_addresses_and_ports.pdf). Mi a beepitett DSL modem + 3G modem-es valtozatot hasznaltuk, hogy amig nincs vezetekes net, tudjuk hasznalni, ill. legyen mindig hozzaferesunk. Ha a beepitett modemeket hasznaltuk, akkor nem kellett portokkal foglalkozni.

    Ami nekem nem tetszett benne, az az, hogy direktben nem lehetett a mi esetunkben elerni az eszkozoket, elo kellett fizetni az eWon-nal (Talk2M) es a sajat szoftveret telepiteni (eCatcher), hogy csatlakozhassunk a tavoli halozatra. Persze nagyon kenyelmes, hogy egyszerre lattam, hogy az osszes uzem kozul melyik van online, de kenyelmetlen volt, hogy koltsegcsokkentes miatt csak egy elofizetes volt, szoval ha a programozo dolgozott rajta, akkor nem tudtuk a mindennapi uzemvitelt felugyelni. Egyszer meg kompromittalodot a szolgaltatasuk, mindenkinek uj jelszot kellett generalnunk, minden kuncsaftunk orult a dolognak.

    Amugy mi sosem ertettuk az iranyitastechnikai reszleg fonokenek ewon fanatizmusat, o mindig a biztonsaggal magyarazta az eszkoz szuksegesseget, ok, eromuvek eleresere hasznaltuk, de nem atomeromu volt.

    Ha nincs szukseg a tobbi szolgaltatasara az ewon-nak, akkor en biztos valami mas gyarto olcsobb eszkozet valasztanam. az elofizeteses dolog miatt szamomra abszlut no go.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák