Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • ssolitude

    őstag

    válasz ssolitude #1105 üzenetére

    Na akkor sorban:
    1. :R
    2. Az alaplemez normál 1mm-es rézlemez. Felvittem rá a méreteket, aztán a jó öreg fúró, fűrész, tűreszelő.Fel sem merült bennem a gépi megoldás.
    3. Az oldallap kézzel (pontosabban két kisebb laposfogóval) lett hajtogatva, ugyanabból az 1-es rézlemezből.Két darabból lett, mivel egyben nagyon hosszú lett volna.
    4. A hézagolás 1-es, 2-es és 4-es vas ill. alumíniumlemezzel történt. A 4-es ugyebár a legmagasabb, ez a gpu, ehhez jöhetett a többi.(1,9 helyett 2-es lemez lett, a 2,9 helyett pedig 3-as. Majd kiderül van-e ennyi tűrése a cuccnak.)
    4.Ónnal forrasztottam, Sándor által javasolt ónozott forraszpasztával.(Ha időm engedi, megpróbálok egy blokkot sárgarézzel megforrasztani. Sándor? Tapasztalat?) Sajnos a munkafolyamatokról nem igen van kép, nem tudtam magam fényképezni.
    5.A keresztmetszetek: nem volt benne ''tudomány'', inkább csak próbáltam egyenletessé tenni a vízutat, de a blokk alakja miatt ez elég nehéz.Nem tudom, a blokkon belül mekkora jelentősége van a sebbeség ingadozásnak, én inkább aggódom egy ponton a leszűkülés miatt. ( Bár itt sem lesz a keresztmetszet kisebb, mint a rendszer csövezése.) Nem tudom, egyáltalán fellép-e bármilyen mérhető, vagy számottevő sebességingadozás, és befolyásol-e lényegében bármit is.(Elvileg minden bizonnyal.)





    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    ''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

Aktív témák