Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz misu #5 üzenetére

    Szóval:

    Az ótómatta mosógépet kellene hideg vízhez juttatni?

    Első kérdés:
    Annál a kiállásnál ahova kötni akarod van e már elzáró (milyen? tekerős, golyóscsap , és mennyi idős) eredetileg milyen fogyasztó és hogyan van rákötve... (fix kötés, flexicső, réz stb..)

    Ha van a vízkiállásnál !!!jó állapotú, működőképes!!! elzáró és nem szükséges a fogyasztók kiszakaszolhatósága akkor egyszerűen egy T-idommal és közcsavarral meg lehet oldani a dolgot.

    Vízhez a teflonszalagot úgy felejtsd el ahogy van! Gázhoz még csak csak, de a vízhez a jó öreg faggyú és kenderkócnál nemigen van jobb. (a kender ha nem passzos a menettömítés, még akkor is beledagadhat a szivárgásba és a kezdeti gyöngyözés később eláll)
    Vizhez teflonszalagot esetleg nagypontosságú, vagy sérülékeny kötéseknél (fém-műanyag menetkötés a bojlereknél) használnék.
    Ami még esetleg szóbajöhet a LOCTITE 55 tömítőzsinór ami jó vízhez-gázhoz, csak kb 3.000.- Ft egy doboz, ennél a kóc nagyságrendekkel olcsóbb.

    Idomokból inkább rezet vegyé ha lehet, mert az öntvényidomok sokszor elég szar pontossággal vannak legyártva, én belefutottam már öntéshibás könyökbe is amin egy tűhegynyi lukon gyöngyözött kifelé a víz.

    Ha nem lehet a mosógép vízbekötését hosszútávon kikötni akkor érdemes egy golyóscsapot betenni a mosógép ág elé, hogy pl ne kelljen a bojler vízellátását elzárni egy mosógéphiba esetén (ez amúgy is erősen javasolt, mert kényelmesebb), ha akarsz vegyél a csapból eleve tömlővégeset (ügyelj a slag méretére) és akkor csak egy awab-bilinccsel kell rákötni a mosógép tömlőjét.

    Csaptelep:

    Ha nem egykaros a régi csaptelep, akkor az is lehet, hogy a melegvíz csapbetétje ment tönkre.
    Ellenőrizheted úgy, hogy először elzárod a melegvizet, majd megbontod a csaptelep melegvízbekötését a fali kiállásnál. Kicsit rányitsz, ha folyik a melegvíz akkor a csapteleppel van a hiba. Javítás (pl. betétcsere) vagy csaptelepcsere a megoldás. De esetleg a bekötőcső is eltömődhetett.

    Így hirtelen ennyi...

    Üdv

    [Szerkesztve]

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

Új hozzászólás Aktív témák