Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D55

    aktív tag

    válasz nexplo #49 üzenetére

    Sajnos ehhez nem kell összeesküvés, egy programkód nem optimalizálja saját magát miután belenyúlnak, egy programozótól ez időt vesz el ha neki kell megcsinálnia, az pedig jó eséllyel nincs neki általában a legtöbb cégnél, mert a főnöke / a pokol bugyraiból felszivárgott, a precíz és hozzáértő emberek életének megkeserítésére felesküdött marketing részleg / a kiadó nevetséges mértékben lehetetlen határidőket varr a nyakába.

    Ezért nem is dolgozok 10 éve a szakmában, 2 év elég volt a napi 12-14 kávéból és a gyakran másnap reggel 8-ig tartó éjszakai túlórákból... Hozzáteszem nekem akkoriban a jó fizetés is csak ígéret szintjén volt meg, mert egy családi ismerős kis cégénél voltam és nem sajnálta erre a becsületét (plusz rólam meg tudta, hogy nem vagyok akkora fasz, hogy ország-világ előtt lejárassam). De végül úgy voltam vele, hogy ha ez ilyen (kivéve ugye azt az esetet ha nincs főnököd, mert te vagy az), akkor hosszútávon máshol, jó fizetésért sem lenne jobb, mert közepes mértékben maximalista vagyok és az idegeimre megy, ha túl szoros időbeli korlátokat akar valaki rámkényszeríteni. Amikor viszont hobbyból irogattam ezt - azt még a régi szép időkben, akkor meg volt, hogy napokig csak a a profiler nézegetésével szórakoztam és végül úgy a tizedére sikerült az erőforrásigényt lefaragnom.

Új hozzászólás Aktív témák