Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    Nem romlik olyan sokat a minőség gépen való átkódoláskor, mint azt sokan gondolják. Persze ha ésszel csinálják. Egy videót betettem az xmedia recodba és kiexportáltam main profil, 4.1 szint, 1080p, h.264, .mp4 formátumba 28mbps-al. Tehát tök átlagos kimenet ami éppen pont jó a FHD-nak. Majd a végeredményt újra betettem a konverterbe és újrakódoltattam, majd újra és újra és újra... mindig a végeredményt újra betéve összesen kilencszer történt így átkódolás. Ez az eredetiből kivett 110-edik képkocka ez pedig a kilencszer újratömörített videó 110-edik kockája. Történt egy nagyon minimális részletvesztés, de pl blokkosodás nincs a többszörösen átkonvertált videó lejátszása közben. Sőt én nem tudom igazán megkülönböztetni lejátszás közben az eredetit a kilencszer átkódolttól. Ettől még lehet úgy átkódolni akár csak egyszer is, hogy vacak legyen, de lehet jól is. Mindenki kipróbálhatja a saját videójával.

    hito: Szerintem egyrészt beletört a bicska, másrészt meg már nincs akkora késztetés, már az alap gx80 is igen jó végeredményt ad és a többi váz is bőven elégséges. Anno a gh2 és előtti időkben még látható részletességi problémák voltak, főképp ha valami extrát (a fhd 1080p legyen :D ) akart az ember. A 4k mint fhd nyersanyag megoldotta a részletesség gondját, most inkább a szín csatorna vált érdekessé. Ami meg a gh5-ben már fejlesztve van.

Új hozzászólás Aktív témák