Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz EkSYS #829 üzenetére

    Nagyon távol áll tőlem, hogy a hazai cégek, kereskedők mellett beszéljek, mert tudom, hogy milyenek, de tényleg az a helyzet, hogy 10e-20e Ft spórért piszkosul nem éri meg kockáztatni. Ha pedig számla kell és EU-ból nem szerezhető be a cucc értelmes áron, akkor kb. el is dőlt a kérdés, muszáj itthon megvenni. Persze az is igaz, hogy nagyon sokban közrejátszott a hazai árak drasztikus csökkentésében az, hogy épp a műszaki-informatikai cuccok terén - ahol legnagyobb a forgalom talán, ha szélesebben értelmezzük a szavakat - eltolódott a külföld felé a kereslet.

    Az biztos, hogy a Media Markt nagyon sok mindenben a legdrágább, pl. számtech cuccok terén biztosan.

    Azonban nem elhanyagolandó az a tény, hogy pl. objektívet szeretne úgy venni az ember, hogy hát jójó, hogy látja a Youtube videókon (ha filmezésről van szó), meg olvassa itt-ott a teszteket, de hát azért ilyen cuccot úgy vesz az ember, hogy kézbe fogja, felrakja a gépére, estébé... És ezt a Media Marktban megteheted!

    Az én esetemben 18-135-ös obit akartam a 60D-mre és az volt a nagy helyzet, hogy egy hét(!) nagyon intenzív keresgélés után, nem volt sehol sem raktáron. De konkrétan sehol! Mindenhol elfogyott. Ahol rendelni lehetett volna, ott meg azt mondták, hogy hetek kérdése, mondtam nekik, hogy akkor én 4 nap alatt megrendelem inglendből, sorry van! Na szóval nálam utsó a Media Marktba való beséta, de csak ez maradt ugye. Gondoltam, hátha van, de hát az esélytelenek biztos nyugalmával mentem, mert úgy gondoltam, hogy úgysem lesz. Nem ragozom, bementem és volt (egyetlen darab, plusz a kiállítási, amit nem eladó egyébként vmiért médiáéknál), méghozzá a neten fellelhető legalacsonyabb ár alatt egy rugóval!!!

    Azonnal odajött egy nagyon kedves eladó hölgy és elmondhattam neki, hogy szeretném ha kézbefoghatnám, megnézhetném, ne adj' Isten, még ki is próbálhatnám esetleg! Azt mondja a hölgy, hogy rajta van egy 600D-n a kiállítási példány, megnézhetem, de amúgy milyen gépem van? Mondom, 60D. Azt mondja a hölgy, várjak egy picit, felbontja nekem a csomagot (azt az obit, amit meg szeretnék venni, ombre!!!) és ráteszi a kiállított 60D-re! Kiszolgálás jeles! Meg is történt, türelmesen megvárta, hogy leteszteljem, stb. Megvettem azonnal. Csillagos ötös a hölgynek és hát bármennyire is fáj leírni, de ez által a MM-nak is, no. :U Hozzáteszem, nem úgy mentem be és nem úgy beszéltem a hölggyel sem, hogy hát keresek egy obit, vagy egyéb határozatlanságok, hanem rögtön közöltem, hogy én kifejezetten azt az obit meg szeretném venni és hát nem is a legolcsóbb darab volt mondjuk... :U

Új hozzászólás Aktív témák