Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz boomba335 #7033 üzenetére

    Zavar ha nincs af? Hogy nem olyan krémes a buké? Ha igen, akkor natív üvegeket vennék, ha nem manuálokat. Az a 25-ös meg a sigma nagyon éles, optikailag makulátlanok, annyira jók, hogy az már unalmas, a 60-as sigmát én nem is használom, ha a közelben laknál olcsón szívesen elpasszolnám neked :DDD
    Én amúgy a manuáloknál két dologra figyelnék: lehetőleg legyen semleges a képük, mert két-három különböző karakterű manuális obi képét nehéz lesz összedolgozni egyformára, a másik meg, hogy régi olcsó manuálokból érdemes kicsit fényerősebbet venni ha éles képet akarsz, mert a legtöbb wide open kissé lágy... szal F1.8 helyett mondjuk F1.4-et, majd egyet rekeszelsz és kész. Persze lehet nyitva is használni őket, én is azt csinálom, de akkor bukod a borotva élességet. Hogy példát is írjak obikra, én ha manuálok is játszanak, helyedben ezeket venném: samyang 12mm, normálból lövésem sincs, manuálos topikban talán tudnak ajánlani valamit, minolta md 50mm F1.8 vagy mondjuk om zuiko 50mm F1.4. Utóbbiból az újabb verziók a jók ha jól tudom, de majd MrChris megmondja a tutit. Normál fixből tudtommal nagyrészt max F2.8 fényerejűek vannak manuál fronton, ha ez nem elég, akkor normál fronton vagy marad valami natív obi, vagy belekalkulálsz egy focal reducert is.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák