Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • taranis

    addikt

    válasz papaya #7013 üzenetére

    Remélem hamar megjön, jó lenne valakivel kibeszélni a tapasztalatokat :) Először kezdem a rosszakkal. Elkezdtem tesztelgetni, az már egyből látszik, hogy nem egy DR monszter. Jobb, mint a D5200, amit eddig nyúztam, de jól jönne az az internal f-log... Igaz egy külső felvevő nem csak emiatt lenne jó, hanem mert videó alatt semmilyen visszajelzés nincs az expozícióról. Se hisztogram, se zebra, se peaking. Igaz fotó módban van hisztogram és peaking is, de váltogatni nem túl kényelmes. A fókuszt rábíztam az automatikára, amit egyelőre lámpafény mellett tudtam tesztelni. Kb annyira megbízható, mint az S7 Edgem. Ez alapvetően jót jelent, folyamatos módban is oda fókuszál, ahová kell, de aprókat huntolgat, ami zavaró. Lehet, hogy napfény mellett jobb lenne. A face tracking csak 1080p alatt működik, 4K alatt nem. Lámpafény mellett bár megtalálta az arcokat, tehát a zöld keret mindig ott volt, ahol kellett, fókuszban maradnia az adott területnek nem nagyon sikerült, pontosabban késegetett, area focussal többre mentem. Aztán 1/50-es shutter mellett elég darabos a mozgás, de én ugyanilyennek látom a konkurrens hibridek képét is. 1/40 jobban tetszett, de napfényben is ki akarom ezeket próbálni még. Akksiból érdemes feltankolni, videó módban eszi rendesen! Én 3-at vettem (1 kamera + 2 grip), erre a setupra a reviewek kb. 3 órát írnak. Ennél biztosan nem több...
    A jó az, hogy tényleg jók a színek, és fotóra is kiváló, amire nekem annyira nem adja az M4/3. Komolyabb melóra szerintem nélkülözhetetlen egy külső monitor, és én a fókuszt is inkább manuálban tolnám. De mondom, még rendes napfényben is tesztelni akarom.

    colorizer.net

Új hozzászólás Aktív témák