Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fps8

    senior tag

    Sziasztok.
    Annó pár éve jártam még egy Fotós/Filmes szakkörre a kis faluban ahol lakom, de sok újdonságot sajnos nem tudtam meg a videózásról ami engem főként érdekel. Amit sikerült (akkor) kideríteni, az egy érdekes információ amiben a segítségetek szeretném kérni.
    Az oktató (aki egyébként a TV2 egyik operatőre) azt javasolta nekem, ha megelégszem az 1080p felbontással és elegendő a 30fps akkor ne költsek százezreket csúcs videókamerákra mert már egy jó DSLR gép is csodásan visszaadja ugyan azt a hatást. Akkori javaslata egy Canon 550D volt, egy nem túl drága optikával (amire nem emlékszem). Számomra különösen jó információ volt, ugyanis tényleg nem szeretnék több százezret rászánni a témára. Kérdésem az, hogy van e videózás szempontjából ár/érték arányú gép ami esetleg jobb is mint az imént említett masina. Számomra nem baj ha használt, csak jó legyen. Másik kérdésem még az, ha egy olyan gépet veszek aminek az ára kedvező csak azért mert már sok expo van a gépben, az befolyásolja a videózáshoz használt üzemidőt? Gondolok itt arra, hogy sok expó után már "kopik a gép"... ez a "kopás" ugyan úgy fennáll álló helyzetből rögzített videó készítésekor is?
    Összegben olyan 100-150 ezret költenék első sorban az alap felszerelésre, aztán később a nem létfontosságú extrákat szépen lassan...

    "War... war never changes"

Új hozzászólás Aktív témák