Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _q

    addikt

    válasz narumon #14807 üzenetére

    Köszi, hogy megírtad. GH5 stabija jobb, mint a G80-é nem tudod véletlen? Ha nem tévedek akkor ez elég kemény összpontosítást és kijelzőre tapadást igényel, hogy mindig meglegyen a fókusz, még a peaking bekapcsolása mellett is.

    Világosabban is manuál, de akkor be a shutter (fél) lenyomásra AF-el egyet (mint fényképezés esetén).
    Ilyen jellegű AF-t arra használod, hogy gyorsabban befókuszáljon, majd utána a gyűrűvel finomhangolod?

    Beállítás szempontjából ilyenkor AFS/AFF vagy AF-C-ben van a gomb, menüben pedig a Continuous ki van kapcsolva? Manual fókusznál csak a kijelzőn megjelenő AF gombot tapicskolva tudtam eddig fókuszálni, a gomb olyankor nem reagált nekem.

    (#14809) Kukcaman
    Mivél már én is tapasztaltam hasonlót írd meg ha esetleg rájössz :D Sokszor én se tudom már káprázik a szemem a sok vágástól vagy tényleg valós a probléma.

    Ezt a fénymérést hogy kell beállítani, milyen beállításon belül? Eddig csak rekesz, záridő és WB volt amit állítottam. A fénymérés részéről nem igazán hallottam még.

Új hozzászólás Aktív témák