Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovsol

    titán

    válasz _q #14341 üzenetére

    Általában három, max négy objektívet szoktam magammal vinni ha megyek valahova, így előre meg szoktam tervezni mit is akarok csinálni.
    Pl ha elmegyek az állatkertbe videózni/fotózni akkor alap a 100-400, de pl egy 17-35-t tökre felesleges lenne cipelni, viszont a 28f2 nagyon picike, így azt azért berakom, ki tudja alapon hátha szükség lesz szélesebb obira. De a 100-400 mellé berakom még a 105mm f2.8 -t is, mert az egy 1:1 makro obi is egyben.

    A 24-70 a leggyakrabban használt objektívem egyébként. Ha könnyű akarok maradni akkor a 28 és a 85 -t viszem csak magammal.
    Mindegyiknek megvan a maga funkciója, meg néha csinálok olyant, hogy elindulok a városban csak egy objektívvel, és lássuk mi sül ki belőle. Pl volt, hogy elindultam a 85mm -el, és teljesen más szemmel kellett ilyenkor figyelnem a környezetet, mintha mondjuk egy 24-70-el indulok útnak.

    (#14346) Teasüti 50 f2.8 az egy Zeiss Tessar aminek megtetszett a képe. A 105mm meg a macro objektívem, de portréra is kellemes képe van.
    És egyébként egy f2 vagy f2.8 prime jobb képet csinál, mint egy zoom, és jóval könnyebb is.

    [ Szerkesztve ]

    May the Force be with you!

Új hozzászólás Aktív témák