Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    Ez mind szép és jó, de nem egyszerűbb rendesen beállítani a WB-t inkább?
    Amúgy engem nagyon meglepett, hogy egyszerűen képtelenség match-elni két szélsőséges WB-t egymáshoz.
    Nekem ebből az a tanulság, hogy egyszerűen más színeket rögzít a kamera, ahogy az a vektorszkópból is látszik. Úgy értem ezek a színek egymáshoz képest is más-más relatív távolságban vannak, hiába korrigálom a WB-t akkor se fog megegyezni a helyes beállítással.
    Matekozás helyett engem inkább az érdekelne, hogy tudom beállítani a helyes WB-t a fenti két jelenetben. Jó lehet erre egy "white balance lens cap" nappal szemben? Rendeltem egy ilyet ebay-ről, kíváncsi leszek rá. Túl sok infót nem találtam róla, de gondolom ez sem varázslat, így biztos vannak előnyei és hátrányai. Gondolom backlight-nál működik a legjobban és front lighting-hoz meg WB kártya kell. Nem?

    Amúgy golden hour-ban nem napos WB-t szokás használni - 5500-6000K? Ha rámérek custom WB-vel, akkor eltűnik a hatás. :)

    Egyébként megoldható, hogy a korrekció utáni vektorszkópokat match-eled hue vs hue és hue vs sat szerint?
    Aztán lehetne izzítani a LUT generátort.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák