Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    Szép estét!
    Volnának newbie kérdéseim X-T3 + 18-55-tel kapcsolatban:
    1. Hogy kell fogni a kamerát? Ha bal kézzel alulról tenyérrel támasztok, az AF-hez teljesen jó, de nem áll kézre egyik gyűrű se az obin. Ha nem támasztok tenyérből és csak rámarkolok az obira, akkor kézre állnak a gyűrűk, de nincs megtámasztva a kamera...
    2. Ez a fókusz gyűrű nagy csalódás, nem tudom mit lehetne ezzel kezdeni, de nagyon lomha. Arra számítottam, hogy egy fogásból kényelmesen át lehet tekerni a két végpont között. Erre alig mozdul a fókuszpont, ahogy tekerem. Sztem legalább egy teljes fordulat kell neki, mire makróból a végtelenbe fókuszálok. Hogy lehet ezt tekerni anélkül, hogy beráznám a felvételt? Vagy milyen fogásból? Még ha támasztás nélkül rámarkolok, akkor se tudok akkorát mozogni vele, hogy az előtérből a háttérbe fókuszáljak és vissza. Non-lineáris beállítással ha nagyon hirtelen csinálom, akkor többet mozog, de a felvétel is a használhatatlanságig berázkódik.

    Fókusz peak-et nem lehet látni a képernyőn, kéne vmi vastag vonal kiemelés, vagy nem tudom. De képernyő nagyítás nélkül (focus check) egyszerűen nem látni az effektből semmit. Ha meg belenagyítok, akkor meg nem látom a kompozíciót. Még egy akadály a manuális fókusz elé...

    Örülök, hogy nem Pocket 4K-t vettem, teljesen elment a kedvem a manuálozástól. :(
    Vagy le kéne rekeszelni, de ahhoz meg a kit obi nagyon gyenge, hogy pl. beltérben szűk rekeszt használjak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák