Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zh1972

    tag

    Keresgéltem a topik halomban, hol lehet véleményezni a jó vagy kevésbé jó vételeket Wireless earbuds témában, de ennél közelebbi nem nagyon volt.
    Annyit szívtam az elmúlt időszekban a vezeték nélküli fülesekkel, hegy muszály volt rápróbálnom egy itthon nem kapható termékre is. (Ami elképesztő, hogy felhívtam a hazai cambridge audio disztribútort, de azt közölték velem, hogy a melomania 1-et ők sem tudják beszerezni!!!! WTF????) :F

    Na mindegy, 5000 óra teszt/review olvasgatás után, rendeltem egyet a német ebayről.

    Nem akartam a világ legdrágább fülbedugóját rendelni, mert ezek nálam fogyóeszközök. Hol elveszítem, hol tönkre mennek, megsérülnek, stb.és az akkus cuccok amúgy sem az örökkévalóságnak készülnek. (Nemúgy mint pl. egy pár Bowers & Wilkins hangsugárzó pár, amit jellemzően egyszer vesz meg az ember egy autó árából és élete végéig kénytelen a hangját elviselni) :DD

    Ami fontos volt nekem ebben a kategóriában, hogy meg kell, hogy közelítse a hangzás a vezetékes audiofil dugós eszközöket.

    Sajnos tesztek alapján nem egyszerű jól választani, mert az ízlés egy nagyon furcsa dolog, még szakmai berkeken belül is. Vitatkozni meg értelmetlen azon, hogy ha valakinek más tetszik.

    A Cambridge audio a kisebb cégek közé tartozik és mindig híresek voltak a kiemelkedő ár/érték arányról. Ebben az esetben sincs ez másként. A Melomania 1 ára 150 EURO ami nem kevés pénz 10 deka áruért, de pl sokkal jobban szól mint 10 deka párizsi 2 EURÓÉRT! :)
    Viccet félretéve, ez a cucc bőven a duplájába és még jóval többe kerülő eszközök ligájában versenyez.

    Nem írok technikai adatokat, azok könnyen leguglizhatók. Inkább olyat írok, amihez ki kell próbálni, hogy tudd milyen. Pl. 9 órát adnak meg egyszeri töltéssel. Én háromnegyed hangerőn pont 12 órája használom és úgy tűnik soha nem fog lemerülni! :)

    Egy ideje a lányom BOSE soundsport free-jét használtam napi szinten és azt hiszem az egy nagyon jó összehasonlítási alap.

    Aki a teret kitöltő tiszta de basszus centrikusságot keresi az nagyon jól jár a BOSE cuccával, én is szeretem, de ez az angol manufaktúrában készült füldugó mást tud.

    Aki tiszta hangképre vágyik, tisztán elválasztható hangszereket akar hallani, a zene természetes világát akarja inkább jobban átélni, és nincs kedve 1000 EURÓKAT kifizetni egy 2-3 évre tervezett kiegészítőre, annak lehet érdemes rápróbálnia erre a készülékre.

    Heavy-Metált leszámítva, mindent jobban élvezek a cambridge audio termékével. A gitárok a felvételeken úgy szólnak, mintha itthon én dugtam volna rá a gityómat a Marshall-ra. Az akusztikus gitárok lélegeznek két akkord között, a dobok belépése pedig nem nyom el minden más hangszert de mellőzi azt a kellemetlen hangot amikor a pergő idegesítő cicergő hangot produkál, ilyet sokszor hallok még jóval drágább eszközökön is.

    POP, JAZZ, KLASSZIKUS már-már vezetékes magasságokban. A hangerő mesterségesen leszabályozott, így nagyon messze van a torzítás. Ha nem telefonnal hajtjuk meg, hanem valami jobb minőségű minimum FLAC/DAC-os valamivel (de lehet már egy laptop is nagy előrelépés megfelelő SW-el) elképesztő zenét rajzol a fülekbe. Telefonra is érdemesebb a spotify-t mondjuk Tidal-ra váltani, ha fontos, hogy ezek a kis kütyük mindent kihozzanak magukból.

    150 EURO sok pénz-e vagy kevés, az mindenkinek egyéni megítélése.
    Az viszont biztos, hogy true wireless kategóriában ennyiért általában nem kapunk kiemelkedő dolgokat.

    Ennél a kis CA-nál lehet kapni jobbat, szebbet, komfortosabbat de azok legtöbbje sokkal drágábba kerül ennél.

    És akkor a kényelemről: Szinte mindenhol negatívumként hozzák a komfortját. Nálam ez az ellenkezőjére sikeredett. Mivel nincs anatómiailag kialakítva, így lehet, hogy nem ebben nyomod a következő szöcske TRX tréningedet, de pont az adja meg a lehetőséget, hogy bárhogy forgasd, húzd, mozgasd a füledbe, addig amíg tökéletes nem lesz. Amit szokni kell az a nyomógombokká alakított teljes felületű végződés, ami miatt nem tudod egy újjal betolni a füledbe. 2-3 újjal a peremet megfogva kell behelyezni. (Vagy baszol rá, hogy nyomkodod a gombot és egy újjal betolod, mint én) :D

    Adnak hozzá 1 pár comply foam-os dugót, amivel az izoláció is javul de nekem a gyárival sincs bajom. Nyilván jobb a CF-es vég, de nem élet-halál.

    Nincs active noise cancelling, de ez nekem alapvető elvárás, valamiért soha nem tudtam megbarátkozni ezzel a funkcióval. Szóval akinek az nagyon fontos, akkor ez off.

    A micro USB-t nem nagyon értem, de tök mindegy is, így legalább nem mondhatjuk, hogy elfogultak a szifonosokkal vagy az androidos telót használókkal, mert ilyen már egyik táborban sincs! ;]

    Sajnos még lehetne írni, de az alapötlet annyi volt,hogy ha más is küzd a true wireless kiválasztásával, akkor ez egy kis mankó lehet. Semmi több. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák